Tekin çok iddialı konuştu

Tekin çok iddialı konuştu.21782
  • Giriş : 09.10.2008 / 15:55:00

Milli Futbol Takımı Antrenörü Metin Tekin, Bosna Hersek maçı öncesinde iddialı konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sakatlık sorununun Avrupa Şampiyonası'nın elemelerinden finallerine kadar peşlerini bırakmadığını ifade eden (A) Milli Futbol Takımı Antrenörü Metin Tekin, Bosna Hersek maçı öncesinde de bu sıkıntıyla karşı karşıya olduklarını kaydederek, "Ama artık Futbol ülkesiyiz diyorsak, geniş bir portföye sahibiz diyorsak bu tip durumlarda bile bunun üstesinden gelmek lazım" dedi.

Beylikdüzü'nde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki CeBIT Uluslararası Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı'nda Milli Takım heyetinin Turkcell standını ziyaretinde basın mensuplarının Bosna Hersek ve Estonya maçları öncesi son durumla ilgili sorularına yanıt veren Tekin, iki maçın da çok önemli olduğunu vurguladı.

İki maçta alacakları 6 puanın kendilerini gruptaki hedeflerine doğru yaklaştıracağını anlatan Tekin, şöyle konuştu:

"Sakatlıklar geçtiğimiz Avrupa şampiyonasının elemelerinden finallerine kadar peşimizde. Futbolun içinde var, ama bizde biraz fazla oldu. Özellikle bu kamp gerek sakat olan isimler gerek sayı anlamında büyük bir zorluk yaşıyoruz. Ama artık Futbol ülkesiyiz diyorsak, geniş bir portföye sahibiz diyorsak bu tip durumlarda bile bunun üstesinden gelmek lazım. Sanırım bu maçta daha genç arkadaşlar, ileriye dönük büyük potansiyel olan umut beklediğimiz arkadaşlar görev alacak belki de. Onların da bu işin üstesinden geleceğine inanıyorum. Milli takımların çok uzun bir serüveni yoktur. 10 maçlık bir serüvendir finallere giden. Bunun ikisi oynanmıştır. Kalan 8'in ikisidir ve çok önemli iki maçtır. Umuyorum buradan alınan bir altı puan bizi ilerilere doğru çok yaklaştıracaktır."

(A) Milli Takım'ın zayıf olarak nitelendirilen rakiplere karşı zorlandığı yorumuna katılmadığını belirten Metin Tekin, uluslararası seviyede artık zayıf ve güçlü kavramlarının kalmadığını ifade ederek, "Buradaki maç, Estonya maçından zor bir maç olacak. Ama umuyorum başaracağız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*