Tekirdağ'da iki işçi göçük altında kaldı

Tekirdağ'da iki işçi göçük altında kaldı.16319
  • Giriş : 22.05.2008 / 00:46:00
  • Güncelleme : 22.05.2008 / 00:01:54

Tekirdağ'da meydana gelen iki göçükte toprak altında kalan iki işçi feci şekilde yaşamını yitirdi. Söz konusu göçüklerde bir belediye işçisi ile özel GSM şirketi için çalışan ustabaşı toprak altında kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesine bağlı Kapaklı beldesinde iki gün önce belediyede işe başlayan yaşlı adam 2 metelik çukurda üzerine toprak yıkılması sonucu hayatını kaybetti. Tekirdağ merkezine bağlı Bıyıkali köyünde ise özel şirkette ustabaşı olarak çalışan bir kişi göçük altında kalarak hayatını kaybetti.

Tekirdağ merkezine bağlı Bıyıkali köyü mezarlık mevkiinde baz istasyonu direği için yapılan kazı çalışması sırasında göçük meydana geldi. Özel bir şirkette ustabaşı olarak çalışan Ahmet Solukel (47) 2 metre derinliğindeki çukurda ölçüm yapmak isterken meydana gelen göçük ile toprak altında kaldı. İşçiler tarafından çukurdan çıkarılan ustabaşı Tekirdağ Devlet Hastanesi'nde getirildi. Uzun süre toprak altında kaldığı öğrenilen ustabaşı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Diğer bir göçük olayı ise Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesine bağlı Kapaklı beldesinde meydana geldi. İki gün önce Kapaklı Belediyesi'nde işe başlayan 55 yaşındaki Mevlüt Açıcı, Vatan Caddesi üzerindeki yağmur gideri için yapılan kazı çalışması sırasında üzerine toprak düşmesi sonucu hayatını kaybetti. 55 yaşındaki yaşlı adamın emeklilik için gereken sigorta primlerini tamamlamak umuduyla belediyede işe başladığı öğrenildi. Evli ve 4 çocuk babası olduğu bildirilen Mevlüt Açıcı'nın kapaklı beldesinde toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious