Tekirdağ'da korkutan patlama

  • Giriş : 02.05.2009 / 18:45:00

Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan, Malkara ilçesinde patlama meydana gelen hurdalıkta incelemelerde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Vali Doğan, incelemenin ardından Kırklareli ve Tekirdağ emniyet müdürlüklerinden gelen olay yeri inceleme ve bomba uzmanlarından bilgi aldı.

Doğan, patlamanın neden kaynaklandığı ve patlayan maddenin ne olduğunun incelemenin ardından kesinlik kazanacağını söyledi.

Patlamaya sebep olan parçaların incelenmek üzere İstanbul Kriminal Polis Laboratuvarı'na gönderileceği öğrenildi.

Patlama olan iş yerinin bitişiğindeki evde oturan Münevver Yıler, şiddetli bir patlama duyduğunu, evin sallandığını, hemen dışarı çıkarak yardım istediğini söyledi.

Cevdet Mehmetoğlu da yakında bir kahvehanede otururken patlamayı duyduklarını, olay yerine giderek polisi aradıklarını, bir kişinin ellerinden ve ayaklarından yaralandığını gördüklerini belirtti.

Hanife Kaya ise evde çocuklarıyla otururken patlamanın meydana geldiğini, hemen dışarı çıktıklarını ifade etti.

Bu arada, patlamada sol el parmakları kopan Abdi Dikmen ve iki bacağı dizlerinden kopan Recep Biçer'in tedavisi Tekirdağ Devlet Hastanesinde sürüyor. Hastane yetkilileri, Dikmen ve Biçer'in hayati tehlikesinin devam ettiğini belirtti. Belinden hafif yaralanan hurdacı Ahmet Budaklar'ın tedavisi ise Malkara Devlet Hastanesinde devam ediyor.

Öğlen saatlerinde, Hacıevhat Mahallesi'nde Ahmet Budaklar'a ait hurdalıkta henüz nedeni bilinmeyen patlamada, iş yeri sahibi Budaklar, Recep Biçer ve Abdi Dikmen yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*