Tekirdağ'da mahsur kalanlar tanklarla kurtadıldı

Tekirdağ'da mahsur kalanlar tanklarla kurtadıldı.5140
  • Giriş : 18.02.2008 / 05:10:00
  • Güncelleme : 19.02.2008 / 00:53:24

Yoğun kar yağışı nedeniyle Çerkezköy bağlantı yollarında çok sayıda otobüs ve küçük araç mahsur kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yoğun kar yağışı nedeniyle Çerkezköy bağlantı yollarında çok sayıda otobüs ve küçük araç mahsur kaldı. Hava sıcaklığının eksi 10 derecelerde seyretmesi ve etkili olan tipi nedeniyle ilerleyemeyen araçlardaki yolcuların yardımına askeri birlikler yetişti. Çerkezköy’de bulunan 3’ncü Zırhlı Tugay Komutanlığı’na bağlı çok sayıda asker, tank ve askeri araç bölgeye sevk edildi. Karda mahsur kalan yaklaşık 700 kişi askeri araçlarla kurtarılarak ilçe merkezinde bulunan Orduevine getirildi. Burada soğuktan donma tehlikesi geçiren vatandaşlara sıcak içecek ve yemek ikram edildi.

Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan, kar yağışı ve tipi nedeniyle İstanbul- Çorlu, Çorlu- Edirne, Çerkezköy- Çorlu, Marmara Ereğlisi- İstanbul yolunun ulaşıma kapalı olduğunu belirterek, “Çorlu, Saray ve Çerkezköy’de kar ulaşımı etkiledi. Özellikle etkili tipi nedeniyle bağlantı yolları ulaşıma kapandı. Ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Askeri birlikler de bölgede hazır bekletiliyor'' dedi.

5 YARALI VAR

Bu arada mahsur kalan vatandaşlar arasında, trafik kazalarında yaralanan 5 kişinin de bulunduğu belirlendi. Vücutların değişik bölgelerinde kırıklar olduğu tespit edilen yaralılar Çerkezköy 82’nci Yıl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Çorlu’da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan TEM ve D-100 karayolunun ulaşıma açılması için ekipler aralıksız çalışıyor. Kapanan yol nedeniyle uzun her iki yolda da uzun araç kuyrukları oluştu.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious