Tekirdağ'da sel baskınları! 1 kişi öldü

Tekirdağ'da sel baskınları! 1 kişi öldü.14091
  • Giriş : 17.11.2007 / 08:21:00
  • Güncelleme : 17.11.2007 / 08:28:32

Tekirdağ'da önceki gece başlayan sağanak yağış hayatı felç etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şiddetli yağışlar nedeniyle birçok ev sular altında kaldı. Belediye ekipleri gece geç saatlere kadar evlerdeki suları tahliye etmek için uğraştı.

İl merkezinde Ördeklidere, Altınova, Kumbağ, Barboros Mahalleleri ve Cumhuriyet Meydanı'nda etkili olan sel, birçok işyerini ve evi sular altında bıraktı. Yağmurun hafiflemesiyle tahliye işlerine başlayan ekipler gece geç saatlere kadar çalışmasına rağmen sular boşaltılamadı.

lçelere bağlantılı tüm kavşaklarda trafik tamamen durdu. Sel sularına kapılan 1 kişi hayatını kaybetti.

Belediye ekipleri baskınlara yetişmekte güçlük çekti. Belediye Başkanlığı gece olmasına rağmen halkın dikkatli olması yönünde sık sık anons yapıyor. Anonslarda zemin katta bulunanların evlerinde kalmaması isteniyor. Valilik zorunlu kalmadıkça küçük araçların trafiğe çıkmaması gerektiğini beliriyor.

Çorlu ilçesinde de 50 ev sular altında kaldı. Çorlu-İstanbul ulaşımını sağlayan D-100 Karayolu da aşırı yağışlardan meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşıma kapandı. Marmara Ereğlisi, Seymen arasındaki yolda da vatandaşlar araçlarda mahsur kaldı.

Sağanak yağış Edirne'de ve Uzunköprü ilçesinde de hayatı felç etti. Cadde ve sokaklar göle dönerken yaklaşık 200 ev ve işyerini su bastı, çok sayıda araç da yollarda kaldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious