Tekke'de tek pürüz bonservis

Tekke'de tek pürüz bonservis .15463
  • Giriş : 17.08.2007 / 18:00:00
  • Güncelleme : 17.08.2007 / 17:13:07

Fenerbahçe’nin yanı sıra Galatasaray ve Trabzonspor’un da transfer etmek istediği milli golcünün, 2007-2008 sezonunda Türkiye’ye dönüp dönmeyeceği bu haftasonunda kesinleşecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Transfer sezonu açıldığından beri birçok yabancı golcü ile görüşen, ancak bir türlü anlaşma sağlayamayan Fenerbahçe, son olarak Rusya’nın Zenit St. Petersburg takımında forma giyen Milli futbolcu Fatih Tekke ile görüşmelere başlamıştı. Fenerbahçe’nin yanı sıra Galatasaray ve Trabzonspor’un da transfer etmek istediği milli golcünün, 2007-2008 sezonunda Türkiye’ye dönüp dönmeyeceği bu haftasonunda kesinleşecek.

Sarı lacivertli yönetimin Fatih Tekke ile her konuda anlaştığı, ancak kulübün istediği yüksek bonservis ücretini düşürmeye çalıştığı öğrenildi. Fenerbahçe yönetimi, en geç önümüzdeki haftaiçine kadar bu transferi sonuçlandırmak istiyor.

Yönetimin bu transferi gerçekleştirmesindeki en büyük engel ise Rus kulübünün istediği 8 milyon Euro’luk bonservis bedeli. Yıllık yaklaşık 3 milyon Euro alan Fatih Tekke’ye bu paranın yanı sıra 8 milyon Euro’luk bonservis bedeli de eklenince, yaklaşık 11 milyon Euro’luk bir fiyat ortaya çıkıyor. Bu nedenle 2010 yılına kadar sözleşmesi bulunan Fatih Tekke’nin 1 yıllık kiralanması da söz konusu.

Rusya’da istediği ortamı bulamayan Fatih Tekke’nin de Türkiye’ye dönmek istediği öğrenildi. Trabzonsporlu olduğu için Fenerbahçe’ye gidemez şeklinde yorumlar yapılan Fatih’in yakın çevreleri, "Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil. Fatih profesyonel bir futbolcu" diyerek sarı lacivertli kulübe yeşil ışık yaktılar.

Bu haftasonunda sarı lacivertli yetkililerle, Rus kulübü yetkililerinin bir araya gelmesi bekleniyor.

TEKKE, OCAK AYINDA GELEBİLİR

Fenerbahçe Asbaşkanı Mahmut Uslu, Rusya'nın Zenit takımında oynayan Fatih Tekke'nin transferi konusunda şu anda girişimlerinin bulunmadığını söyledi. Uslu şöyle konuştu: "F.Bahçe'nin şu an Fatih'le ilgili hiçbir transfer girişimi sözkonusu değildir. Bu iddiaların birkaç nedeni olabilir. Fatih'in, Rusya'daki F.Bahçe Derneği ile sıcak ilişkileri var. Menajerlerden de yayılmış olabilir. Fatih de Rusya'da mutlu olmadığını söylüyor. Benim bir arkadaşım vasıtasıyla transferin olması söz konusu değil. Aracılarla falan olmaz bu iş.

Bizim girişimimiz olmadı ama bu olmayacak anlamına gelmez. Şu anda söz konusu değil ama Ocak ayında gelişme olabilir. G.Saray'ın Fatih için 4 milyon Euro önerdiğini, Trabzon'un da kiralama isteğinde bulunup reddedildiklerini duyduk."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious