Teknesi battı, 5 saat yüzerek kurtuldu

Teknesi battı, 5 saat yüzerek kurtuldu .9265
  • Giriş : 23.09.2007 / 13:56:00

İstanbul Boğazı'nda önceki gece büyük bir hayatta kalma mücadelesi yaşandı. Yenikapı'dan denize açılan balıkçı teknesi gece yarısı su alarak alabora oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Önceki gece 21.00 sularında Kumkapı'dan denize açılan 3 balıkçı, 5,5 metre uzunluğundaki tekneleriyle ava çıktı. Hasan Akbulut'un dümenini kullandığı, Mehmet Akbulut ile Osman Akgün'ün içinde bulunduğu tekne, Kadıköy Fenerbahçe Burnu açıklarına geldi. Saat 22.00 sularında balıkçıların teknesi su almaya başladı ve bir anda denizin derin sularına gömüldü. Teknelerinin batması üzerine 3 balıkçı hayatta kalabilmek için yoğun mücadele verdi. Tek çareleri, yaklaşık üç kilometre uzaktaki Fenerbahçe Burnu'na yüzmek olan balıkçılar, kulaç atmaya başladı.

Balıkçılardan Osman Akgün yaklaşık 1 saat, Hasan Akbulut ise 3 saat süren mücadele sonrasında yorgun düşerek denizin serin sularında kayboldu. 45 yaşındaki Mehmet Akbulut ise 5 saat süren hayat mücadelesinden sonra Fenerbahçe Burnu'na çıkmayı başardı. Akbulut, olay yerine gelen polis ekipleri tarafından Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Serum tedavisi uygulanarak bir süre dinlendirilen Akbulut, daha sonra ifadesi alınmak üzere Kadıköy İskele Polis Merkezi'ne götürüldü. Akbulut, yaşadıklarını şöyle anlattı: "Tekne o kadar hızlı su alıyordu ki müdahale şansımız olmadı ve adeta altımızdan kayıp gitti. Ortamın karanlık olması nedeniyle birbirimizi kaybettik. Arkadaşlara seslendim, ikisi de cevap verdi. Tek çaremizin karaya kadar yüzmek olduğunu söyleyerek yüzmeye başladık. Yaklaşık 1 saat sonra Osman'dan ses gelmedi. 3 veya 3,5 saat sonra ise Hasan Ağabey ile aramızdan tanker geçti. Tankerden sonra Hasan ağabeyden de ses alamadım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious