Teknik incelemeler sürüyor

  • Giriş : 19.07.2006 / 00:00:00

Antalya Valisi Aladdin Yüksel, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait helikopterin düştüğü yerde incelemelerde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vali Yüksel, helikopterin İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Antalya'da turizm sezonunda genel güvenlik ve trafik hizmetlerinin havadan kontrolü ve denetlenmesi amacıyla gönderildiğini belirtti. MD 600 tipi polis helikopterinin saat 16.50 sıralarında havada arızalanması ve motorlarında yangın çıkması nedeniyle Atatürk Stadı yakınındaki boş bir caddeye düştüğünü anlatan Vali Yüksel, düşen helikopterde şehit olan Emniyet görevlilerin isimlerini yeniden açıklayarak, "Hepimizin başı sağ olsun" dedi.

Helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden emniyet görevlilerinin isimleri şu şekilde: Başkomiser ikinci pilot Kudret Çalık, Antalya Emniyet Müdürlüğü Muhabere Şube Müdür Vekili Emniyet Amiri Ramazan Can, Antalya Emniyeti Güvenlik Şube Müdürlüğünde komiser Adem Vurucu, polis memuru Osman Karadağ olay yerinde, Emniyet Amiri pilot Hakan Kaya ise kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Helikoperin düşmeden önce havada pervanelerinin durduğunu gördüğünü belirten bir çocuk ise olayın şoku ile çok heyecanlandığını ve korktuğunu söyledi.

ŞEHİT POLİSLERİN ÖZGEÇMİŞLERİ

Ramazan Can: Muhabere Elektrik Şube Müdür Vekili. 1970 Kütahya doğumlu. 1993 yılında Polis Akademisi'nden komiser yardımcısı olarak mezun oldu. Uşak Emniyet Müdürlüğü'nde göreve başladı. 1997-2001 yılında Batman'da görev yaptı. 2001-2003 Afyonkarahisar'dan 2003'te Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne atandı. İki takdirname 4 maaş taltifi ile ödüllendirildi. Evli ve bir çocuk babası.

Hakan Kaya: Ankara'dan geçici görevle 1 Temmuz'da Antalya'ya geldi. 1971'de Balıkesir'de doğdu. 1993 yılında Polis Akademisi'nden mezun oldu. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nde göreve başladı. 1997 -98 tarihlerinde Kars'ta görev yaptı. 1998 tarihinde Ankara'da Havacılık Daire Başkanlığı'na atandı. Geçici görevle 1 Temmuz'da Antalya'ya geldi. İkinci uçuşunu dün gerçekleştirirken şehit düştü. 2 maaş taltifi ile ödüllendirildi.

Kudret Çalık: 1976 yılında Denizli'nin Çivril ilçesinde doğdu. 1998 yılında Polis Akademisi'nden komiser yardımcısı olarak mezun oldu. Karaman Emniyet Müdürlüğü'nde ilk göreve başladı. 2001'de Havacılık Daire Başkanlığı'na atandı. 1 Temmuz'da geçici görevle Antalya'ya atandı. İkinci uçuşunda şehid düştü. İki adet takdirname ile ödüllendirildi. Evli ve bir çocuk babası.

Adem Vurucu: 1965 yılında Kayseri'nin Yahyalar İlçesi'nde doğdu. 1989 yılında Balıkesir Polis Okulu'ndan mezun oldu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde göreve başladı. 1994-1999 yıllıra ıarasında Malatya'da görev yaptı. Komiser yardımcısı olarak terfien 1999 yılında Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne atandı. Bugüne kadar verdiği hizmetlerden dolayı 11 maaş ve 2 takdirname ile ödüllendirildi. Evli ve 2 çocuk babası.

Osman Karadağ: 1972'de Isparta'da doğdu. 1994 yılında Adana Polis Okulu'ndan mezun oldu. Muğla'da göreve başladı. 1997-2002 yılları arasında Şanlıurfa'da görev yaptı. 2002'de Antalya'ya tayin oldu. Verdiği hizmetlerden dolayı 4 takdirname ve 4 maaş taltifi ile ödüllendirildi. Antalya Emniyet Müdürlüğü'nde Güvenlik Şube Müdürlüğü'nde görev yapıyordu. Evli ve iki çocuk babası.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious