Teknik patron şaşırttı

Teknik patron şaşırttı.24482
  • Giriş : 25.03.2009 / 11:56:00

İspanya'ya karşı oynayacak A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü Fatih Terim'in açıkalamaları...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

2010 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde İspanya'ya karşı oynayacak A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü Fatih Terim, ''Sanırım İspanya grup birincisi olur ve biz de ikinci, ama Dünya Kupası'nda olacağız'' dedi.

İspanyol spor gazetesi Marca, Fatih Terim ile Türkiye'den yapmış olduğu bir röportajı bugün yayınladı. Türk teknik adam, 28 Mart'taki maç için, ''İspanya ve Bernabeu'ya saygı duyarak sahaya çıkacağız, ama korkmadan. Eminim ki bizim fırsatlarımız da olacak.

Herkes biliyor ki Bernabeu'da kazanırsak çifte ödül olacak. İspanya karşısında her türlü olumlu sonuç futbolcularımı teşvik edecek ve büyümelerini sağlayacak'' değerlendirmesinde bulundu.

İspanya'yı çok izlediğini kaydeden Terim, ''Çok iyi yanları var ama olumsuz taraflarını da yakaladığımı zannediyorum. Bunları fırsata dönüştürmeye çalışacağız'' derken, taktik anlamında sır vermeyip, ''Bernabeu'da göreceğiz'' diye ekledi.

Tecrübeli teknik adam, ''Türkiye Futbol oynamayı seviyor. Futbol oynayarak kazanmaya çalışacağız. Bir saniye bile oynamayı ya da mücadele etmeyi bırakmayacağız'' açıklamasını da yaptı.

Fatih Terim, İspanyol milli kaleci Iker Casillas ile ilgili bir soruya ise ''En büyüklerden biri ama burada Volkan Demirel ile onu çok benzetiyoruz'' karşılığını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*