Teknosa'nın ciro hedefi 1 milyar dolar

Teknosa'nın ciro hedefi 1 milyar dolar.11960
  • Giriş : 31.10.2008 / 15:43:00

Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş Genel Müdürü Mehmet Nane, sektörde yüzde 12'lik paya sahip firmalarının yıl sonu ciro hedefinin 1 milyar dolar olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş Genel Müdürü Mehmet Nane, sektörde yüzde 12'lik paya sahip olan firmalarının yıl sonu ciro hedefinin 1 milyar dolar olduğunu bildirdi.

Nane, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde geçen yıl hizmete giren lojistik merkezinin gazetecilere tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda, Türkiye'nin önde gelen teknoloji perakendecisi olduklarını belirterek, Lojistik Merkezinden, 10 milyon adedin üzerinde ürün sevkıyatı gerçekleştirdiklerini bildirdi.

''Depomuzdan çıkan ürünlerin toplamı 6 bin kamyonu buldu. Her iki saniyede bir ürün çıkıyor'' diyen Nane, 30 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 60 bin metrekarelik alanda kurulu olan Gebze Lojistik Merkezinin 25 milyon dolarlık yatırımla tamamlandığını kaydetti.

Lojistik merkezinden Türkiye'nin 58 ilindeki 232 Teknosa mağazasına sevk yapıldığına işaret eden Nane, şu bilgileri verdi:

'Herkes için teknoloji' felsefesi ile sektöre öncülük eden Teknosa, pazardaki liderliğini sürdürmektedir. Teknosa olarak yatırımlarımızı durdurmadık, durdurmayı da düşünmüyoruz. 232 olan mağaza sayımızı yıl sonuna kadar 250'ye çıkarmayı hedefliyor, 3 bin 200 olan çalışan sayımıza da 600 kişilik bir istihdam eklemeyi planlıyoruz. Sektörde yüzde 12'lik paya sahip olan firmamızın yıl sonu ciro hedefi 1 milyar dolar.''

Nane, yaşanan ekonomik krizle ilgili sorulan bir soruyu ise ''Döviz yükseldi, fiyatlar yükselmedi. Alışveriş için şimdi tam zamanı. Türkiye'de finansal açıdan bir kriz olmayacak, olanlar da sunidir. Krizin olup olmaması tamamen bize bağlı. Kriz edebiyatı yapmaz ve önlemler alırsak hiçbir şey olmaz. Biz sıramızı 2000 ve 2001 yıllarındaki krizlerle savdık'' diye cevapladı.

-GEBZE LOJİSTİK MERKEZİ-

Teknosa Tedarik Zinciri Direktörü Bülent İnel, Gebze Lojistik Merkezinde, beyaz eşya, klima, elektronik, telekomünikasyon, küçük ev aletleri gibi 3 binin üzerinde farklı kategoride 400 bini aşkın ürün bulunduğunu söyledi.

Lojistik merkezindeki ürünlerin ekonomik değerinin yaklaşık 20 milyon doları bulduğunu kaydeden İnel, ''Günde 30 bin adetin üzerinde ürün sevk ediyoruz. Haftanın 7 günü, günde iki vardiya olarak çalışıyoruz'' dedi.

Teknosa Lojistik Müdürü Nezih Alten ise ISO 9001 kalite belgesine uygun olarak faaliyet gösterdiklerini ve hatasız sevk oranının yüzde 99.98, hasarsız sevk oranının da yüzde 99.97 olduğunu bildirdi.

Alten, tüm Teknosa mağazaları ile online olarak birbirine bağlı olduklarını, herhangi bir mağazanın depo stoklarına ulaşarak satış veya stok talebi yapabildiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*