Teksas'ta Türkçe Olimpiyatları

Teksas'ta Türkçe Olimpiyatları.6372
  • Giriş : 08.04.2008 / 17:07:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 16:31:01

Bu yıl altıncısı düzenlenecek olan Uluslararası Türkçe Olimpiyatları için hazırlıklar dünyanın dört bir yanında son hızla sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Amerika'nın Teksas eyaletinde düzenlenen seçmelerde coşku ve hüzün bir arada yaşandı. Görüntüler, Teksas eyaletinde düzenlenen seçmelerden... Eyalet çapında 14 dalda düzenlenen elemelere katılan adaylar, şiirden şarkıya, danstan yetenek yarışmalarına ter döktü. Geçen yıl 100 ülkeden 500 öğrencinin katıldığı Türkçe Olimpiyatları'na bu yıl Amerika yine iddialı hazırlanıyor. Rain Türkevi tarafından düzenlenen yarışmalar büyük bir ilgi ve beğeniyle izlenirken okunan şiirlerle duygusal anlar yaşanırken. İstiklal Marşı şiirinin okunmasıyla salonda farklı bir atmosfer oluştu. Türkü ve şarkılarla yarışmaya katılan öğrenciler de geceye ayrı bir renk kattı. Yarışmaya folklor dalında katılan öğrenciler de gecenin neşesi oldu.

Farklı yörelerden oyunlar sergileyen Amerikalı öğrenciler, Anadolulu yaşıtlarını aratmadı. Salondaki coşkulu havayı zirveye çıkaran horon ekibi oldu. Yetenek dalında yarışan öğrenciler de izleyenlerin yüzünü güldürdü. Renkli geçen elemeler ödül töreni ve bağlama ziyafetiyle son buldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious