'Tekstil söktöründe iflaslar kapıda'

  • Giriş : 12.09.2006 / 00:00:00

Anavatan Partisi Adana İl Başkanı Necati Erdem, tekstil sektöründe iflasların kapıda olduğunu savunarak önlem alınmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Parti binasında 'Tekstil Sektöründe Kriz' konulu basın toplantısı düzenleyen Erdem, sektörde ciddi daralma olduğunu kaydetti. Erdem, "Ülkemiz ve Adana için çok önemli olan tekstil konusunda ciddi bir daralma var. Bu durum zaman içerisinde ciddi istihdam azalmasına yol açacak. Önlem alınmadığı takdirde iflaslara ve işten çıkarmalara yol açacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Tekstil sektörünün hem ihracat hem de istihdam açısından Türk ekonomisinin lokomotifi konumunda olduğunu hatırlatan Erdem, "Tekstil sektöründe iflaslar kapıda. Günü kurtarmaya çalışan tekstil işvereni başta elektrik enerjisi olmak üzere girdileri karşılamakta güçlük çekmekte. Adana Sanayi Odası ve Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi yetkilileriyle görüşülerek işveren ve işçi örgütleriyle biraraya gelinmeli. Söz konusu kişilerin görüşleri de alınarak sorunlar Ankara'ya taşınmalı" dedi.

ANAP İl Başkanı Erdem, düşük döviz ve yüksek girdi fiyatları karşısında rekabet şansını yitiren tekstil sanayicilerine el uzatılmasını da istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious