Tekstilcilerden bankalara nakit desteği

Tekstilcilerden bankalara nakit desteği.13665
  • Giriş : 01.12.2008 / 14:59:00

Tekstilciler bankalara nakit kaynak desteği sağlamak amacıyla Vakıfbank ve Halk Bankası nda Hazine bonosunda bulunan 150 milyon dolarlık fonunu mevduata çevirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası, bankalara nakit kaynak desteği sağlamak amacıyla Vakıfbank ve Halk Bankası'nda Hazine bonosunda bulunan 150 milyon dolarlık fonunu mevduata çevirdiğini açıkladı. Tekstil İşverenleri Sendikası Başkanı Narin, sanayici, esnaf ve KOBİ'lere katkı sağlamak için gerekirse 150 milyon dolarlık daha operasyon yapabileceklerini bildirdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Halit Narin, Sendikanın elinde bulunan fonu, Sendikalar Kanunu gereğince üyelerine kullandıramadığını hatırlatarak, Danışma Kurulu'nu toplayarak, likidite sorunun yaşandığı dönemde bankalarda hazine bonosunda bağlı bulunan fonlarının, ilk etapta 150 milyon dolarının mevduata dönüştürmeye karar verildiğini ve hemen uygulamaya konduğunu söyledi.

BANKACILARA UYARI

Tekstil İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı Halit Narin, açıklamasında şöyle dedi:

“Bir nebze de olsa esnafa, KOBİ'lere, sanayicilere bu sıkışık durumda katkı sağlama noktasından hareket ederek, Vakıfbank ve Halkbankası'ndaki fonlarımızın 150 milyon dolarlık bölümünde mevduata döndük ve piyasalardaki likidite sorunun çözümüne yönelik bir açılım yaptık. İcab ederse, bir 150 milyon dolarlık operasyon daha yapabiliriz.”
Krizi kimsenin fırsat olarak görmemesi gerektiğini ifade eden Narin, “Bankacılar ve özellikle faktoring sektörü, ekonomi ve finansal kurallar dışında sistemi tıkayan ve mali disiplini bozan davranışlara girmemeli” uyarısında da bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*