Tekvandocu Sarı, çeyrek finale yükseldi

Tekvandocu Sarı, çeyrek finale yükseldi  .11341
  • Giriş : 28.02.2008 / 09:30:00

Çin'in başkenti Pekin'de 2008 Olimpiyatları için yapılan Uluslararası Pekin Olimpiyat Test Turnuvası'nda 80 kiloda Ali Sarı, çeyrek finale yükseldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sarı, sabah seansında ilk maçında Çinli rakibi Sun Yuheng'ı 4-3 yenerek çeyrek finale adını yazdırdı. Tük sporcu öğleden sonraki seansta Kanadalı Sebastien Michaud ile yarı final mücadelesi verecek. Bu arada bayanlar 67 kiloda Çiğdem Gençay Fransız rakibi Gwladys Apangue'ye 2-0 yenildi. Rakibinin maçlarını kazanarak finale gitmesi durumunda Gençay'a bronz madalya maçı yapma hakkı doğacak.

26-29 Şubat tarihlerindeki şampiyonaya Türkiye 80 kiloda Ali Sarı, 68 kiloda Servet Tazegül, Bayanlarda 57 kiloda Azize Tanrıkulu ve 67 kiloda Çiğdem Gençay ile katılıyor. Müsabakalarda dün 68 kiloda Servet Tazegül finalde Meksikalı rakibi Osornio'yu 8-4 yenerek altın madalya almıştı. Azize Tanrıkulu ise ilk maçında dün Çinli rakibiyle mücadele ederken elinde oluşan küçük kırık nedeniyle maçtan çekilmek zorunda kalmıştı.

Şampiyonaya olimpiyat seçmelerini kazanan 4 sporcu ve 2 de yedek sporcuyla gelen Türk takımında geçen yıl Pekin'de dünya şampiyonu olan Bahri Tanrıkulu ve Sibel Güler, olimpiyatlardaki rakiplerini gözlemleme ve dinlendirilmesi için getirildikleri bu şampiyonada maç yapmayarak müsabakaları izliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious