Tekvando'da yüzümüz güldü

Tekvando'da yüzümüz güldü.12912
  • Giriş : 02.11.2008 / 22:37:00

KONYA'da gerçekleştirilen 4"üncü Avrupa Milli Takımlar Tekvando Şampiyonası"nda Erkek ve bayan kategorilerinde rakiplerini eleyerek 5 puan kazanan Türkiye Tekvando Milli Takımı takım halinde şampiyon oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Selçuklu Belediyesi Uluslararası Kongre Merkezi ve Spor Salonu"nda gerçekleştirilen ve 2 gün süren turnuvaya Almanya, Fransa, İspanya, Azerbaycan, Ukrayna, Belarus, Polonya, Gürcistan, Sırbistan, Rusya, İtalya, Ermenistan, ve Türkiye olmak üzere 13 ülkeden 200 sporcu katıldı. Nisan ayında İtalya"da yapılan Avrupa Ferdi Tekvando Şampiyonası"nda ilk 16 arasına girmeyi başaran ülkelerin katılabildiği 4"üncü Avrupa Milli Takımlar Tekvando Şampiyonası"nda erkekler kategorisi final müsabakası Türkiye ile İspanya Milli Takımları arasında oynanırken, Türkiye"den Bahri Tanrıkulu, Fırat Bozan ve Servet Tazegül İspanyol rakiplerini yenerek Ali Özen ile Mikel Bernal Fernandez arasında oynanacak 4"üncü müsabaka oynanmadan şampiyonluğunu ilan etti.

Bayanlar kategorisinde Rusya ile karşılaşan Türkiye, Filiz Nur Özen"in Rus rakibi Anastacia Barishinkova"ya yenilmesine rağmen Kadriye Selimoğlu, Zeynep Kirez ve Nur Tatar"ın rakiplerini yenmesiyle bayanlar kategorisinde de takım halinde şampiyon oldu.
Şampiyonaya katılan ülkelerden Türkiye Milli Tekvando Takımı genel toplamda 5 puanla birinci, İspanya 4 puanla ikinci, Rusya 3 puanla üçüncü, Fransa 2 puanla dördüncü ve Almanya 1 puanla beşinci oldu. Dereceye giren ülkeler kupa, madalya, katılım belgesi ve çiçeklerle ödüllendirilirken, madalyalar sporculara Konya Valisi Osman Aydın, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye Tekvando Federayson Başkanı Metin Şahin, Avrupa Tekvando Birliği Başkanı Athanasios Pragalos, Avrupa Tekvando Birliği Genel Sekreteri Eissink Gerrit tarafından takdim edildi.

Ödül töreninin ardından dereceye giren takımların bayrakları göndere çekilirken, hem erkekler hem de bayanlar kategorisinde İstiklam Marşı okundu.

HURHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*