Telafer yaralıları uçakla getirilecek

Telafer yaralıları uçakla getirilecek.11306
  • Giriş : 10.07.2009 / 14:41:00

Irak'ın Telafer kentinde dün yapılan saldırıda yaralananlardan 28'inin tedavilerinin yapılması amacıyla askeri bir uçakla Ankara'ya getirilmeleri için gerekli çalışmalar başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü, Irak'ın Telafer kentinde dün yapılan saldırıda yaralananlardan 28'inin tedavilerinin yapılması amacıyla askeri bir uçakla Ankara'ya getirilmeleri için gerekli çalışmaların başlatıldığını bildirdi.

Başbakanlık Basın Merkezinin internet sitesinde yer alan Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü açıklamasında, Irak'ın Telafer kentinde dünkü saldırıda 42 kişinin hayatını kaybettiği hatırlatılarak, şunlar kaydedildi:

''Bombalı saldırı sonucu yaralananlardan 28'inin, beraberlerindeki 16 refakatçisi ile tedavilerinin yapılması amacıyla askeri bir uçakla Ankara'ya getirilmeleri için gerekli çalışmalar başlatılmıştır.

Bu çerçevede 11 Temmuz 2009 Cumartesi sabahı yaralıları almak üzere bir uçak ve Kızılay tarafından temin edilen 10 ton insani yardım malzemesi Musul'a gönderilecektir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*