Telefon dinleme ve Yargıtay başkanı

Telefon dinleme ve Yargıtay başkanı.12602
  • Giriş : 04.06.2009 / 23:06:00

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Ankara Kızılay'daki tüm cep telefonu görüşmelerini istediği iddialarına ilişkin olarak konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Yanlış yapılan bir işlem varsa yargı kendi sistemi içinde değerlendirir ve mutlaka bunu düzeltir" dedi.

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Türkiye Noterler Birliği 38. Genel Kurulu öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gerçeker, bugün bir gazetede yer alan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurarak 27 Ocak 2009 tarihinde Ankara Kızılay'daki tüm cep telefonu görüşmelerini istediği yönündeki haberi değerlendirdi.

Haberin ayrıntısını bilmediği için yorum yapmak istemediğini kaydeden Gerçeker, "Ben hep şunu söylüyorum. Yasadaki kurallar ve Yargıtay'ın bu konuda verdiği kararlar ortadadır. Yargının kendi içinde çeşitli denetim mekanizmaları vardır. Burada yanlış olup olmadığını söylemek durumunda değilim. Ama yanlış yapılan bir işlem varsa yargı kendi sistemi içinde değerlendirir ve mutlaka bunu düzeltir" diye konuştu.

Gerçeker, Yargıtay'ın telefon dinlemelerinin nasıl ve ne şekilde yapılacağına dair usul hükümlerinin belli olduğunu vurgulayarak, "Elbette dinlemelerin buna göre yapılması gerekir" değerlendirmesinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*