Telefonu dinlemeye alınan emniyet müdürü terfi etti

Telefonu dinlemeye alınan emniyet müdürü terfi etti.11103
  • Giriş : 16.05.2008 / 08:23:00

Bir kaçakçı ile yaptığı telefon görüşmesi teknik takibe alınan emniyet müdürü terfi ettirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

stanbul'da sigara kaçakçılık ve sahtecilik olayı kapsamında bir depoya yapılan baskında kaçakçı arkadaşına bilgi verdiği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan 3'üncü sınıf emniyet müdürü C.G., 2'nci sınıf emniyet müdürü olarak terfi etti.

“KAPAN” OPERASYONU

Mali Şube Müdürlüğünün 12 Kasım 2007'de 'Kapan' operasyonunda Mali Şube Müdürü C.G, sigara kaçakçısı Turgay T. ile yapmış olduğu telefon konuşması teknik takibe yakalanmıştı. 'Örgütlü sigara kaçakçılığı ve sahtecilik" yapıldığı iddiası üzerine, İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi'nin verdiği kararla çalışma başlatılmış, 8 kişi hakkında dinleme kararı alınmıştı.

DİNLEMEYE TAKILMIŞTI

Kaçak sigara ve içki satıldığı iddiasıyla 6 ayrı deponun telefonlarına teknik takip başlatılmıştı. Yapılan takip sonrasında Turgay T., Emniyet Müdürü C.G'yi arayarak yardım istemiş, yapılan görüşme sonrasında depoya giden ekipler, "suç unsuru yok" şeklinde tutanak tutmuşlardı. Ortaya çıkan olay sonrası Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı 2 müfettiş sorumlu Mali Şube'den sorumlu C.G. hakkında soruşturma başlatmıştı. Müfettişler hazırladıkları raporu Emniyet Genel Müdürlüğü'ne sunmuşlardı. Öte yandan isminin açıklanmamasını istemeyen üst düzey bir emniyet yetkilisi, daha önce haklarında soruşturma yürütülen 3'üncü ya da 2'nci sınıf emniyet müdürleri terfi edemediğini kaydetti.

İŞTE O DİYALOGLAR

İşte dosyada yer alan telefon

görüşmesi tutanağına göre

T.T. ile C.G arasında geçtiği

iddia edilen diyalog:

_C.G.: Beni aramışsın?

_T.T.: Ekipler dükkânda.

_C.G.: Mal var mı?

_T.T.: Çok mal var.

_C.G.: Eyvah, şimdi mi söylenir...

Tamam bakayım

MEHMET KÖPRÜLÜ-BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious