Telekom, indirimli tarifeleri uygulamaya devam edecek

  • Giriş : 28.09.2007 / 17:58:00

Türk Telekom, indirimli tarifeleri uygulamaya devam edeceklerini kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk Telekom, 1 Mart 2007 tarihinde yürürlüğe giren tarifelerinin onaylanmasına ilişkin Telekomünikasyon Kurulu kararı hakkındaki yürütmeyi durdurma kararının Danıştay tarafından kaldırıldığını bildirerek, indirimli tarifeleri uygulamaya devam edeceklerini kaydetti.

Türk Telekom’dan yapılan açıklamada, 1 Mart 2007 tarihinde yürürlüğe giren tarifelerinin onaylanmasına ilişkin Telekomünikasyon Kurulu kararı hakkındaki yürütmeyi durdurma kararının Danıştay tarafından kaldırıldığını bildirdi.

Açıklamada, Türk Telekom’un 21 Temmuz 2007 tarihinde, mahkeme kararını ve tüketici önerilerini göz önünde bulundurarak 1 Mart 2007 tarihli tarifesini yürürlükten kaldırıp, tüketiciye önemli ölçüde ucuzluk sağlayan yeni indirimli tarifesini uygulamaya koyduğu hatırlatıldı.

Danıştay’ın yeni kararı ile 1 Mart 2007 tarifelerini uygulama hakkı olmasına rağmen, daha önce de açıkladığı gibi, tüketicilere önemli avantajlar mevcut indirimli tarifenin uygulanmasına devam edileceğinin bildirildiği açıklamada, şöyle denildi:

“Şu anda uygulamada olan söz konusu tarife ile, şehiriçi konuşma ücretleri, yüzde 16’ya varan indirimlerle dakikası 7 kuruşa inmiş, uzak mesafe telefon ücretlerinde ise yüzde 60’a varan indirimler korunmuştur. Saniye bazlı ücretlendirme alternatifi için başvuruldu. Türk Telekom olarak, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda tarifelere yönelik yeni uygulamaları devreye sokmaya hazırlanmaktayız.

Bu çerçevede, tarifelerimize ilişkin hukuki tartışmaları sona erdirecek saniye bazlı alternatif bir ücretlendirme tarife paketi için 28 Eylül 2007 tarihi itibariyle Telekomünikasyon Kurumu’na başvuruda bulunduğumuzu belirtmek isteriz. Böylece müşterilerimize mevcut tarifelerimiz yanında saniye bazlı ücretlendirme alternatifini de sunmuş olacağız.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious