Telekom abonelerinin bilmediği gerçek

  • Giriş : 21.04.2007 / 00:00:00

Telekom’un yeni tarifesinde sabit ücret karşılığı alınan kontörleri 22.00 ile 07.00 arası telefon açanlar kullanabiliyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gece 22.00 sonrası telefonda konuşmayan sabit hat aboneleri, her ay 12.55 YTL değerinde kontörü yakıyor. Türk Telekom’un 1 Mart tarihinde geçtiği yeni tarifelerde StandartHatt ve HesaplıHatt kullanan abonelerden her ay sabit bir ücret alınıyor. Bu ücret karşılığında abonelere her ay belirli bir kontör kullanım hakkı veriliyor. Ancak Telekom’un yeni tarifesinde bu kontörleri kullanım için belirli bir saat aralığı belirlenmiş durumda. Bu saatler arasında kullanılmayan kontörler ise yanıyor.

Kontör devredilmiyor

Türk Telekom’un yeni tarifesinde StandartHatt aboneleri her ay 12.55 YTL sabit ücret ödüyor ve bunun karşılığında 100 kontör alıyor. HesaplıHatt abonelerinin aylık ödediği sabit ücret ise 7.90 YTL. Bunun karşılığında ise 160 kontör alınıyor. Ancak pek çok abonenin bilmediği bir gerçek var: Bu kontörler sadece 22.00-07.00 saatleri arasında kullanılabiliyor. Kullanılmayan kontörler ise gelecek aya devredilmiyor yani yanıyor.

Cep de aranmıyor

Yeni tarifede sabit ücret karşılığı hak kazanılan kontör hakkı her türlü arama için de kullanılamıyor. Bu kontörler sadece şehiriçi ve şehirler arası aramalarda geçerli. Milletlerarası ve cep telefonlarına yapılan aramalar için, aylık ödediğiniz sabit ücret karşılığında kazandığınız kontörünüz olsa bile yeni ücret alınıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious