Telekom grevde! Grev boyunca fatura kesikecek mi?

  • Giriş : 19.10.2007 / 13:43:00

Telekom aboneleri, "grev boyunca fatura gelip gelmeyeceğini", "konuşmaların fatura edilip edilmeyeceğini" sordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türk Telekom grevinin ardından, Türkiye Haber-İş Sendikası"nı arayan bazı Türk Telekom aboneleri, "grev boyunca fatura gelip gelmeyeceğini", "bu süredeki konuşmaların fatura edilip edilmeyeceğini" sordu.

Türk Telekom işçisinin greve çıkmasının ardından, işçilerin üye olduğu Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Merkezi"ne çeşitli kesimlerden çok sayıda telefon geldi.

Grev süreci hakkında bilgi edinmek, gelişmelerden haberdar olmak ve sonuna kadar sendikanın arkasında olduğunu bildirmek isteyen sendika üyelerinin yanı sıra sendikayla ilgisi olmadığı halde greve destek vermek isteyenler de sendikayı telefonla aradılar.
Telefon edenler arasında çok sayıda kurum aboneleri de yer aldı.
Sendikayı arayan abonelerden bazıları, "grev boyunca yaptıkları telefon görüşmeleri nedeniyle fatura gelip gelmeyeceğini" sordular. Bazı abonelerse, "grevde geçen sürede yapılan görüşmelerin fatura edilip edilmeyeceği" sorusuna yanıt aradı.
Türk Telekom grevinin başlamasının ardından sendikaya gelen bazı ilginç telefonlar şöyle:

-"Yeni iş yeri açtım telefon bağlatacağım, bağlatamıyorum. Grev ne zaman biter?" -"Grevde fatura kesecek misiniz? Fatura ödeyecek miyiz?" -"Grev süresince yapılacak görüşmeler ücretlendirilecek mi?
-"Grev devam ediyor mu?" -"Grev ne zaman bitecek?" -"Grev yarın biter mi?" -"Akşam haberlerinde bir sürü televizyon kanalını gezdim grev haberlerini göremedim, yoksa grev bitti mi?" -"Almanya"dan arıyorum. Televizyonda grevde olduğunuzu izledim.
Greviniz sürüyor mu? Desteğimiz sizinle." -"Eşim de Türk Telekom"da çalışıyor ve grevde. Sizi destekliyorum.
Sonuna kadar arkanızdayız."

SUÇ DUYURULARI VE TEŞKİLATA UYARI

Bu arada, Türkiye Haber-İş Sendikası, "grev kırıcılık" olarak değerlendirdiği uygulamalar nedeniyle hukuk müşavirliği aracılığıyla girişimlerde bulunmaya başladı. Sendika, "grevdeki işçilerin işlerinin Türk Telekom"da çalışan ve greve katılmayan personele yaptırıldığı" ve "işlerin taşerona gördürüldüğü" iddialarıyla çeşitli illerde suç duyurularında bulundu.
Sendika, ayrıca "sabotaj" iddialarının ardından tüm teşkilatına genelge mahiyetinde bir yazı göndererek, grev gözcülerini, şüpheli bir olaya tanık olduklarında emniyet görevlilerine haber vermeleri konusunda uyardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious