Telekom'da grevcilerden uzlaşma sinyali

  • Giriş : 03.11.2007 / 19:51:00
  • Güncelleme : 03.11.2007 / 19:54:16

Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Akcan, ''Büyük bir ihtimalle önümüzdeki günlerde iş verenle ciddi bir görüşme yapılacak'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmir'in Konak ilçesindeki Emekli Sandığı binası önünde toplanan İzmir ve çevre illerden gelen Türkiye Haber-İş Sendikası üyeleri, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Türk Telekom İl Müdürlüğü binasına kadar yürüdü.

Genel Başkan Ali Akcan, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, grevin 19. gününde olduklarını ve kararlılıklarının ilk günkü gibi devam ettiğini söyledi.

Greve çıkmadan bir gün önce iş verenle yaptıkları görüşmelerden bugüne kadar daha ciddi bir gelişme olmadığını belirten Akcan, ''İşverenle görüşmeler yapıyoruz ama gayri resmi görüşmeler. Büyük ihtimalle önümüzdeki günlerde işverenle ciddi bir görüşme yapılacak'' diye konuştu.
Grevin sadece ücretlere dayalı olmadığını bildiren Akcan, grevdeki
amaçlarının sendikal haklarının kaybolmaması olduğunu da belirtti.
Türkiye'deki kamu kuruluşlarının özelleştirme sürecinin devam ettiğini bildiren Akcan, grevlerinin bu süreçteki kurumlara da örnek olacağını kaydetti. Telekom hatlarına yapılan saldırılara da değinen Akcan, grev öncesinde de bu hatlara gerek insanlar tarafından gerekse yabani hayvanlar tarafından yapılan saldırılar olduğunu, kendilerinin bu saldırılarla ilgileri olmadığını söyledi. Akcan daha sonra, Telekom binası önündeki sendika üyelerine hitap etti. ''Bu yol nereye gidiyorsa oraya kadar gitmeyen namerttir'' diyen Akcan, Telekom çalışanlarından bu yolda yanlarında olacaklarına dair söz aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious