Telekom'un ADSL ihalesini AirTies kazandı

  • Giriş : 14.04.2007 / 00:00:00

Türk Telekom' un son kullanıcıya internet erişimi hizmeti sağlayan iştiraki TTNet'in düzenlediği 450 bin adetlik ADSL modem ihalesin 150 bin adetlik bölümünü AirTies kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Telekom'un Nisan ayında düzenlediği son ihaleye RT-103 modeli ile giren AirTies, açıklanan ihale sonucu ile Türk Telekom'un üçüncü kez tercih ettiği marka oldu.

Türk Telekom'un geçtiğimiz Mart ayında düzenlediği 200 bin adet kablosuz ADSL modem ihalesini tek başına kazanan AirTies, düzenlenen bu son ihale ile birlikte Türk Telekom'un en çok tercih ettiği marka unvanını da kazandı.

AirTies Türk Telekom'un 450 bin adet ADSL modem ihtiyacını karşılamak için açtığı ihalede, 150 bin adet RT-103 ADSL2 Combo Modem'le önemli bir pay alarak aynı zamanda Türk Telekom'un 3. kez tercihi oldu.

Kurulduğu 2004 yılından bugüne, kablosuz veri-ses-görüntü teknolojisi üretiminde gösterdikleri başarıda uluslar arası bir vizyonla hareket eden Ar-Ge departmanlarının büyük rolü olduğunu belirten AirTies Genel Müdürü Hakan Koçer, Türk Telekom'un düzenlediği bu son ihale sonucunun da hesaba katılması durumunda, Türkiye'de 1 milyon üzerinde kişinin AirTies modemi ile internete bağlanıyor olacağı noktasının altını çizdi.

Bu sayı ile de pazarda yüzde 60'lık paya ulaştıklarını belirten Koçer; "Kablosuz veri-ses-görüntü teknolojisi alanında, Türkiye pazarında 3 yılda çok hızlı bir gelişme kaydettik" dedi ve şöyle devam etti: "Bugün, kendi alanımızda Türk Telekom'un en önemli iş ortağı olmamız da bunun en büyük göstergelerinden biridir. AirTies, geleceğin teknolojisini bugün üretme gücüyle ve sahip olduğu AR-GE ile hızla büyümeye devam edecektir. Cirosunun yüzde 5'ini AR-GE yatırımlarına ayıran AirTies, yeni ürünlerini müşterilerinden aldığı geri dönüşler ile geliştiriyor. Müşteri beklentisi, AirTies ürünlerinin gelişimindeki temel kriterlerden biri haline geldi."

Son dönemde gerçekleştirilen ortak projelerle Türk Telekom'un ADSL hizmetlerindeki en güçlü iş ortağı olan AirTies, ADSL kullanıcısına kesintisiz, güvenli ve hızlı internet erişimi imkanı sağlayan 150 bin adet RT-103 modemini Mayıs ayında TTNet'e teslim etmeye başlayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious