Telekom'un optik kabloları kesildi

Telekom'un optik kabloları kesildi.6658
  • Giriş : 19.10.2007 / 08:45:00

Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Celalettin Dinçer, Telekom'un Ankara-Haymana hattındaki fiber optik kabloların kesildiğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kablonun kesildiği yerde incelemelerde bulunan Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Celalettin Dinçer, Ankara-Haymana yolunun 6. kilometresinden geçen fiber optik kablolara dış müdahalede bulunulduğunu, kabloları keserek iletişim hattında hasara neden olan kişi ya da kişilerin ise henüz yakalanamadığını kaydetti.

Jandarmanın olayın ardından bölgeye gelerek araştırma yaptığını ifade eden Dinçer, Telekom ekiplerinin de arızayı gidermek için çalışmalara başladığını belirtti.

Son günlerde yaşanan benzer olayların mizansen olmadığını savunan Dinçer, benzer olaylar karşısında Türk Telekom olarak alacakları önlemleri de anlattı. Celalettin Dinçer, emniyet güçleriyle irtibat halinde olduklarını ve bir arıza duyumu aldıkları zaman kolluk kuvvetlerine haber verdiklerini söyledi.

Olaylarla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını ve savcılığın soruşturma başlattığını belirten Dinçer, "Kesinlikle bunlar er ya da geç yakalanacaklar ve adaletin karşısında hesap verecekler" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious