Telekomünikasyon sektörü sorunsuz haberleşme için buluşacak

Telekomünikasyon sektörü sorunsuz haberleşme için buluşacak .10053
  • Giriş : 15.11.2007 / 11:26:00

Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryumu'nda düzenlenecek ve dört gün sürecek sempozyumda ele alınacak konu başlıkları ise şöyle;

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Telekomünikasyon Kurumu ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nin düzenlediği Haberleşme Teknolojileri ve Uygulamaları Sempozyumu 21-24 Kasım tarihlerinde yapılacak. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın da katılacağı sempozyum, sektörün CEO’larını buluşturacak.

Hızla gelişen haberleşme teknolojileri ve uygulamaları konularında bilimsel, mühendislik ve endüstriyel uygulamalar alanında çalışanları bir araya getirmek, Türkiye’nin bu konulardaki ihtiyaçlarını tespit etmek ve ihtiyaçların karşılanmasına yönelik stratejilerin belirlenmesini sağlamak amacıyla Haberleşme Teknolojileri ve Uygulamaları Sempozyumu düzenlenecek. Sempozyum, “Sorunsuz Haberleşmeye Doğru” teması ile gerçekleşecek.

Açılış konuşmalarını Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, YTÜ Rektörü Prof.Dr. Durul Ören ve YTÜ Elektrik Elektronik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Galip Cansever’in yapacağı sempozyumda, “Yeni nesil teknolojileri ve Türkiye uygulamaları” başlıklı bir panel gerçekleştirilecek. Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Türk Telekom CEO’su Paul Doany ve Vodafone Genel Müdürü Attila Vitai panele kouşmacı olarak katılacak.

Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryumu'nda düzenlenecek ve dört gün sürecek sempozyumda ele alınacak konu başlıkları ise şöyle,

“Kablosuz haberleşme sistemleri, kablosuz algılayıcı ağlar, yeni nesil gezgin ağlar, algılayıcı ağlar, haberleşme kuramı, haberleşmede işaret işleme ve uygulamaları, haberleşme sistemlerinde servis kalitesi gerçeklenebilirlik ve performans analizi, ağ güvenliği ve veri güvencesi, optik ağlar ve optik sistemler, aşırı geniş bantlı iletişim, mikrodalga haberleşme devre tasarımı gibi farklı disiplinleri içeren haberleşme sistemlerindeki bilimsel, mühendislik ve endüstriyel uygulamalara yönelik yenilikler.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious