Televizyon canınızı mı sıkıyor?

  • Giriş : 18.12.2006 / 00:00:00

Eğer televizyonunuzu birazcık kapatmayı başarabilirseniz moral yönünden daha parlak bir noktada olabilirsiniz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cinsiyete bakılmaksızın TV seyretmek gibi faaliyetlere daha az zaman ayırmak, ancak fiziksel faaliyetlerin daha fazla içinde olmak moralinizi yükseltmek için iyi bir reçetedir.

Egzersiz yapmak morali doğal yoldan yükseltmenin bir yoludur. Vücudunuzun kendini daha iyi hissedebilmek için doğal yollardan oluşturduğu endorfinin salgılanmasını kolaylaştırır.

Ortalama bir Amerikan vatandaşı günlük olarak 4 saatten fazla TV seyretmektedir ve her 3 Amerikalıdan biri fiziksel aktivite için zaman ayırmamaktadır.

Pek çok kişi TV seyretmek gibi aktivitelerden vazgeçtikleri ve bunlar yerine fazladan egzersiz yaptıkları, parkta yürüdükleri aileleriyle birlikte bisiklete bindikleri veya ev ve bahçe işleriyle uğraştıkları takdirde büyük olasılıkla hem fiziksel hem de zihinsel sağlık anlamında ciddi bir ilerleme kaydedebilirler.

TV karşısında geçirdiğiniz süreyi azaltmayı hedefliyorsanız bunu kademeli olarak yapmalı ve günde 2 saate kadar düşürmelisiniz. Aynı zamanda reklam aralarında sıçrama hareketleri yapabilir, mekik çekebilir veya küçük dambıllarla kollarınızı çalıştırabilirsiniz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious