Televizyon cinayetine müebbet hapis

  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

Polis memurunu öldüren, 3 kişiyi de yaralayan Kemal Alp'e ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 66 yıl, kendisini aldattığı iddiasıyla karısını öldüren oğlu Kenan Alp'e ise müebbet hapis cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Kemal Alp ile oğlu Kenan Alp katıldı. Kemal Alp son savunmasında, pişman olduğunu belirtirken, oğlu Kenan Alp ise karısını kendisinin öldürdüğünü, babasının olayla bir ilgisinin bulunmadığını söyledi.

Mahkeme, Kemal Alp'e, polis memuru Mustafa Yavuz'u öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis, damadı Yusuf Özbek'i öldürmekten 24 yıl, polis memuru İsmail Çetintaş'ı yaralamaktan 18 yıl, Erdal Uysal ve dünürü Muammer Özbek'i yaralamaktan 12'şer yıl hapis cezası verdi.

Mahkeme heyeti, eşi Tijen Alp'i öldüren Kenan Alp'i de müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Eşi Kenan Alp tarafından 12 Nisan 2005'de öldürülen Tijen Alp'in akrabaları Yusuf Özbek, Muammer Özbek ve Erdal Uysal, Kemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek Alp hakkında şikayetçi olmuşlardı.

Cinayet zanlısının babası Kemal Alp, bu olay nedeniyle televizyon programına katılan Yusuf Özbek, Muammer Özbek ve Erdal Uysal'a Emniyet Müdürlüğü önünde tabancayla ateş etmiş, olayda Yusuf Özbek ve polis memuru Mustafa Yavuz yaşamanı yitirirken, Muammer Özbek ve Erdal Uysal ile polis memuru İsmail Çetintaş yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious