Televizyon da CHP li Öymen ile MHP'li Vural tartışdı

Televizyon da CHP li Öymen ile MHP'li Vural tartışdı.40686
  • Giriş : 28.08.2007 / 19:55:00
  • Güncelleme : 28.08.2007 / 20:03:48

Gül'ün Anıtkabir ziyareti sırasında canlı yayına katılan CHP'den Öymen ile MHP'den Vural seçim yüzünden atıştılar

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün TBMM Genel Kurulu'nda yemin ettikten sonra Anıtkabir ziyaretine çıktığı anda CHP'den Onur  CNNTurk'te canlı yayına katıldı. Onur Öymen, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili yürüttükleri politikalarını savunmayı sürdürdü ve Gül'ü diğer partilerin Çankaya'ya çıkardığını savundu. Öymen şunları söyledi:

AK Parti'nin Cumhurbaşkanlığı için yeterli sayıya sahip olmadığını söyledik. seçim öncesinde bunda haklı olduğumuzu gördük. seçim sonrasında da aldığı oy önceki oydan daha az olmuştur. Bu da Sayın Gül'ün Cumhurbaşkanlığı konusunda yeterli desteği almadığını ortaya koymuştur.

Diğer partiler eğer Meclis'e girmeseydi Sayın Gül seçilmeyecekti. Biz seçime karşı değiliz ancak vatandaş onlara seçmek için yeterli desteği vermemiştir. Ancak AK Parti'ye karşı çıkıp Meclis'e giren diğer partiler Sayın Gül'ün seçilmesine fırsat vermişlerdir. Biz boykot yapmıyoruz. Bizim yaptığmıız bir tavırdır" dedi.

MHP'den Oktay Vural ise Öymen'e şu cevabı verdi: CHP hala AK Parti'ye gerekçe üretmeye devam ediyor. seçim öncesinde gerekçeler vardı. Şimdi bir başka gerekçeler ortayak koyuyor. CHP hükümeti suçlamak yerine nerdeyse suçu bize yüklüyor. Ortada yapılan bir seçim var ve vatandaş tercihini kullanmıştır. Biz demokrasinin kurallarına göre hareket ettik. Bundan sonra siyasette gerilim üzerine değil çözüm üretme politikaları şeklinde sürecektir. Bizim partimizin siyaset anlayışı CHP gibi olmak durumunda değildir.Haber7.com

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious