Televizyon kasasında eroin bulundu

  • Giriş : 14.03.2008 / 15:11:00

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Matfak 16' kod adlı planlı operasyonda kargoyla Diyarbakır'dan gönderilen boş tevizyon kasaları içinden 14 kilo esrar maddesi ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Operasyonla ilgili çoğu uyuşturucu ticareti yapmak ve hırsızlık suçlarından sabıkalı örgüt liderinin de aralarında bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı. Uyuşturucu maddeyi kargoya verdikleri belirlenen 4 kişinin aranmasına devam ediliyor.

Uyuşturucu tacirleri bu kez televizyon kasası içerisinde esrar ticareti yaparken yakalandı. Diyarbakır'dan Bursa ve Gemlik ilçesinde satılmak üzere esrar maddesi geleceği bilgisini değerlendiren Bursa Narkotik polisi, yaklaşık 2 aylık çalışmanın ardından 'Matkap 16' kod adlı operasyon için harekete geçti. İlk olarak geçtiğimiz günlerde düzenlenen operasyonda 2.5 kilo esrar maddesi ele geçiren narkotik polisi, olayla ilgili 2 kişiyi gözaltına aldı. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen 2 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilirken polis operasyonu genişletti.

Diyarbakır'dan kargoya verilen 72 ekran televizyon içinde esrar maddesi bulunduğunu belirleyen polis, Gemlik ilçe merkezindeki kargo şirketinden televizyonu alan Şaban Ö. (33) ve Mehmet H.D.'yi (33) takibe aldı. Şüphelilerin Gemlik'in Dr. Ziya Kaya Mahallesi'nde bir eve girdiğini belirleyen narkotik polisi eve baskın düzenledi. Orjinal paketinde bulunan televizyonu açan polis, televizyon kasasına gizlenmiş 13 kilo esrar maddesi ele geçirdi. Evde bulunan 37 ekran ve 51 ekran iki ayrı televizyonu da inceleyen polis 1 kilo daha esrar maddesi buldu. Olayla ilgili Şahan Ö., Mehmet H.D., Erdal D. (40), Ali Z. (24), Şerafettin Ö. (45), Mehmet K. (35), Selçuk İ. (25) ve Musatfa K. (34) isimli 8 kişi gözaltına alındı. Televizyonu Diyarbakır'dan kargoya veren 4 kişinin aranmasına ise devam ediliyor.

Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulamaları tamamlanan zanlılar 'Suç işlemek için örgüt kurmak, kurulan örgüte üye olmak, bu örgütle uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi. 'Torbacı' diye bilinen uyuşturucu satıcılarına esrar sağladıkları belirtilen zanlıların emniyetten çıkarılışı sırasında bazı zanlılar gazetecilere fiili saldırıda bulundu. Devreye giren polis, zanlıları polis otosuna bindirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious