'Televizyonlar manevi değerleri çürütüyor'

'Televizyonlar manevi değerleri çürütüyor'.21024
  • Giriş : 28.04.2006 / 00:00:00

Emekli Orgeneral Necati Özgen, "Televizyon ve medya ahlaki değerlerimizi zayıflatıyor. Oysa ülkenin geleceği bu değerler istikametinde belirlenecektir." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konuşmasında görsel yayın organlarını eleştiren Özgen, bir televizyon kanalında yayınlanan 'Emret Komutanım' adlı dizinin gerçeklerden çok uzak olduğunu söyledi. Bu tür diziler ve yarışma programları ile insanların değerlerinin çürütüldüğünü kaydeden Özgen, "Televizyonlarda insanların ahlaki değerlerini zayıflatıcı programlar yapılıyor. Bunlar Türk milletin örf ve âdetlerini zedeliyor. Oysa yüzümüzü Mustafa Kemal Atatürk'e çevirmemiz gerekiyor. Bu cumhuriyet o, arkadaşları ve milletin işbirliğiyle kurulmuştur." dedi.

Hiç kimsenin kendisinden daha fazla Müslüman olamayacağını iddia eden Necati Özgen, "Mustafa Kemal, laikliği devletin ortasına oturtmuştur. Bundan din konusunu geriye attığım anlaşılmasın. Bizim dinimiz bir tanedir. Atatürk de böyle demiştir. Dilim ve dinim benim vicdanımdadır, kimse bunları söküp atamaz. Bu fikirleri her yerde söylüyorum. Türkiye'nin geleceğini de bu istikamette görüyorum." diye konuştu.

Avustralya'da gelenlerin Çanakkale'de tören yapmasını da eleştiren Özgen, "Adamlar bizi öldürmek için buraya gelmiş. Bu nasıl kardeşlik? Emekli olduktan sonra Çanakkale'yi iki defa ziyaret ettim. Gördüğüm manzara, orasının kutsal bir mekan hale dönüştürülmüş olduğudur. Gelen insanların giyim tarzlarından, orasının Anıtkabir'e karşı dinî bir merkez olarak algılandığı anlaşılıyor." ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious