Televizyonun tüpünü çıkarıp eroin saklamışlar

  • Giriş : 10.03.2007 / 00:00:00

Hatay'ın İskenderun ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda televizyonların tüpü çıkarılıp içine yerleştirilerek taşındığı belirlenen 17 kilogram eroin ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ayrıca Antakya'nın Harbiye beldesinde düzenleği ikinci bir operasyonda da 13 kilo eroin, 2 kilo esrar ve birde tabanca ele geçirdi.
Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, bir istihbaratı değerlendirerek Sarıseki beldesinde Y.A. adlı kişinin işyerine operasyon düzenledi. Polis şahsın iş yerinde yapılan aramada, 17 paket halinde eroin, 1 tabanca, 1 şarjör ile çok sayıda mermi ele geçirdi. Polis eroinlerin, Sarıseki beldesine kadar tüpü çıkarılan televizyonların içine yerleştirilerek taşındığı belirledi. Olayla ilgili Y.A.'nın gözaltına alındığı, soruşturmanın ise devam ettiği bildirildi.

Bu arada Hatay'ın Harbiye beldesinde de polis bir eve yaptığı baskında bahçedeki çöp poşetleri şeklinde sağa sola bırakılmış 13 kilo eroin, 2 kilo da esrar ile birlikte bir tabanca ele geçirdi. Mehmet Ö. isimli şahsın sınır ötesi eroin ticareti yaptığı bilgisini alan polis Motosikletiyle Antakya'dan Yayladağı'na giden zanlıyı akşam saatlerinde takibe aldı.

Kovalamaca esnasında motosikletiyle birlikte şarampole yuvarlanan zanlı Mehmet Ö. gecenin karanlığından da faydalanarak kayıplara karıştı, Zanlının kaçmaya çalıştığı motosiklette yaptığı aramada polis 5 kilo eroin ele geçirirken aynı şahsın Harbiye Beldesi'ndeki evine de baskın yaptı. Polis, çöp süsü verilmiş poşetlerde 8 kilo eroin daha ele geçirdi.

Evde yapılan aramada 2 kilo esrar ile bir tabancada ele geçiren polis Mehmet Ö.'nün evine yaptığı baskında abisi Ahmet Ö. ve eşi Sevda Ö.'yü gözaltına aldı. Kovalamaca sırasında motosikletinin devrilmesi sonucu yaya olarak kaçan zanlı Mehmet Ö.'yü yakalamak için polis operasyonlarını sürdürüyor.

Yetkililer, Hatay'da uzun yıllardan sonra ilk kez yüklü miktarda eroin ele geçirildiğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious