Tellaklar 'kese' ihalesinde

  • Giriş : 06.12.2006 / 00:00:00

Kaplıcalarıyla ünlü Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde belediyeye ait termal tesislerin “kese” hizmeti için ihale yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kızılcahamam Belediyesinde yapılan ihaleye Mustafa Şahin, Öcal Dikkaya ve Nurettin Aydın katıldı. Belediye Başkanı Adem Özbekler ihale öncesi tarafları uyararak, “kaldıramayacağınız yükün altına girmeyin” dedi.

Aylık 5 bin YTL ile açılan ihaleyi kazanmak için 3 tellak ter döktü. 5'er YTL ile açık artırmaya katılan taraflardan Öcal Dikkaya 6,5 bin YTL'ye gelindiğinde ihaleden çekildiğini açıkladı.

Daha sonra 1'er YTL artırma ile devam edilen ihaleyi Nurettin Aydın 8 bin YTL ile kazandı. İhalenin onaylanması için Aydın'ın ertesi gün mesai saati bitimine kadar ihale bedelinin 2 katını peşin olarak ödemesi gerektiği bildirildi.

İhalenin şeffaf ve kamu oyuna açık bir şekilde yapıldığını belirten Belediye Başkanı Özbekler, söz konusu gelirin belediyenin en önemli gelirleri arasında yer aldığını kaydetti.

Özbekler, ihaleyi kazanan Aydın'a da termal tesislerdeki “kese” hizmetinin kusursuz ve müşteri memnuniyeti gözetilerek verilmesi talebini iletti.

İhaleyle sonuçlanan 8 bin YTL'lik “kese geliri”nin, belediyenin 40 iş yerinden aldığı kira bedeline eşit olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious