Tello Beşiktaş'a imzayı attı

  • Giriş : 30.05.2007 / 18:51:00

Beşiktaş, sol kanat oyuncusu Rodrigo Alvaro Tello ile 4 yıllık sözleşme imzaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

28 yaşındaki Şilili futbolcuya yıllık 900 bin euro ödenecek.

Tello, BJK Nevzat Demir Tesisleri Basın Merkezi'nde, Futbol şube sorumlusu Celalettin Kolot ve yönetim kurulu üyesi Mario Berk'in de hazır bulunduğu törende, kendisini 4 yıllığına siyah-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Beşiktaş Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Celalettin Kolot, Tello'yu Portekiz'in Sporting Lizbon takımından Beşiktaş'a kazandırdıklarını belirterek, “Portekiz basını bugün yıkılıyor. Ne kadar değerli bir futbolcu kaçırdıklarını yazıyorlar. Altyapıda çalışan arkadaşlarımız ve futbolcu izleme komitesindeki arkadaşlar, canlı maçlarını seyretti. Türkiye'ye iyi bir futbolcu kazandırdık. Oynadıkça herkes bize hak verecek. Beşiktaş'a hayırlı olsun” diye konuştu.

Kolot, Tello'ya yıllık 900 bin avro ödeneceğini de açıkladı.

Mario Berk ise Tello'nun, UEFA Kupası'nda 4-5 sezonluk tecrübesinin bulunduğunu ve final oynadığını belirterek, “Ayrıca Şili Milli Takımı'nda da forma giydi. Kariyeri çok iyi ve bize faydalı olacak bir futbolcu” dedi.

TELLO: "MUTLUYUM"

Sol kanat oyuncusu Tello ise Futbol kariyeri için Beşiktaş'a geldiğini belirterek, “Beşiktaşlı olmaktan çok mutluyum” dedi.

Beşiktaş'tan teklif geldiğinde, Sporting Lizbon Kulübü ile görüşmelerinin sürdüğünü ifade eden Şilili futbolcu, “Lizbon'a 6,5 yılımı verdim. Her şey birbirine benzemeye, monotonlaşmaya başlamıştı. Değişiklik istiyordum. Lizbon güzel bir şehir ve büyük bir kulüp, ama İstanbul daha güzel ve Beşiktaş benim kariyerim için en uygun kulüp” şeklinde konuştu.

Takımda aynı dile konuştuğu Arjantinli Delgado ve Brezilyalı futbolcuların bulunduğunu anlatan Tello, “Adaptasyon sorunu yaşayacağımı sanmıyorum. Şili'den Lizbon'a ilk geldiğimde 6 ay sorun yaşamıştım, ama sonra Avrupa'ya uyum sağladım. Burada da sorun yaşayacağımı sanmıyorum” diye konuştu.

"ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIM"

Tello, sahada elinden gelenin en iyisini yapacağını vurgulayarak, “Ben takım oyuncusuyum. Beşiktaş geçen yıl kupayı kazanmış, ligi ikinci bitirmiş. Önümüzdeki yıl buna lig şampiyonluğunu da ekleyeceğimize inanıyorum” dedi.
Şilili futbolcu, Türkiye'de kendisine benzeyen çok insan bulunduğunu, taraftarların da kendisini seveceklerine inandığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious