Tello'ya özel tedavi

Tello'ya özel tedavi.11861
  • Giriş : 21.11.2007 / 11:16:00
  • Güncelleme : 21.11.2007 / 11:27:17

Sakatlığının stres kırığına dönüşmesinden endişe edilen Şilili futbolcu, tedbir amacıyla oynatılmıyor. Tello'ya, özel tedavi yöntemleri uygulanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Önce gizlendi ama...


Sakatlığı nedeniyle bir süredir takımdan ayrı kalan Tello’nun durumu gün ışığına çıktı. Sol ayak bileğindeki kemikte ağrısı olduğu için geniş çaplı tetkikleri yapılan Şilili’ye, psikolojik olarak olumsuz etkilenmemesi için önce sadece darbeye bağlı ağrıları olduğu söylendi. Ancak gerçek sakatlığı bu değildi. Her bin sporcudan birinde ortaya çıkma riski bulunan stres kırığı başlangıcı teşhisi konmuştu. Tello’ya bu acı gerçek, oynamakta ısrar edince mecburen açıklandı.

Öğrenince yıkıldı


Kendisini bekleyen tehlikeyi öğrenen son haftaların başarılı ismi, adeta yıkıldı. Ve teknik heyet, ağrıları azalmasına karşın ‘sakatlığının tamamen stres kırığına dönüşmemesi amacıyla’ bu oyuncuyu riske etmeme kararı aldı. Çünkü aynı yerden alacağı yeni bir darbe, hiç istenilmeyen sonuç ile karşı karşıya kalınması anlamına gelecekti. Beşiktaş Kulübü Sağlık Kurulu Başkanı Mete Düren, daha önce Ahmet Dursun ve Sinan Engin’in de bu sakatlıkla karşı karşıya kaldığını vurgulayarak, şu bilgileri verdi;

‘Bekleyip göreceğiz’


“Çekilen ilk filmlerden bu durumu gördük ve tedbir amacıyla oyuncuyu takımdan ayırdık. Elbette çok problemli ve uzun süreç gerektiren bir durum. Futbolcuya, stres kırığına dönüşmesin diye ayrı bir egzersiz programı uygulanıyor. Dönüşü biraz daha uzayabilir. O bölgeden bir problem yaşaması, olumsuzluğu yeniden ortaya çıkartabilir. Farklı tedavi yöntemleri uyguluyoruz. Önemli olan teşhisin doğru ve zamanında konmasıydı. Sıkı takip ediyoruz. Bekleyip göreceğiz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious