Telsim tarih oldu, Vodafone iddialı

Telsim tarih oldu, Vodafone iddialı.9392
  • Giriş : 31.03.2007 / 00:00:00

'Küçük yazısız tarife' ile Vodafone oldukça iddialı: Lideri silkeleyeceğiz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Telsim'i 10 ay önce alan Vodafone, Türkiye'deki şebekenin de şirketin global kalite seviyesine ulaştığını, bu yüzden sadece Vodafone markasının kullanılacağını açıkladı

Türkiye operasyonundaki şebeke kalitesinin 'Vodafone Almanya'yı geçmesi üzerine Telsim'in Vodafone markasına geçiş sürecinin tamamlandığı açıklandı.

Vodafone Türkiye CEO'su Attila Vitai, "Vodafone'un tüm dünyadaki operasyonlarına baktığınız zaman Türkiye olarak şebeke kalitesinde ne en iyiyiz, ne de en kötü.

Geçen haftalarda Almanya operasyonundan yetkililer Türkiye'ye geldi. Şebeke kalitesi olarak karşılaştırdıklarında, Türkiye'nin daha iyi durumda olduğunu söylediler" dedi.

Vitai, altyapı konusunda hedeflerinin en iyi olmak olduğunu kaydederek, bu konuda çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Küçük yazısız tarife!

Attila Vitai, tüketiciye karşı şeffaf çalışmak istediklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Tüketicilerin ödedikleri vergilerle yüz yüze bırakıldıklarını söylemelerini istemiyoruz. Tüketicilerin ne ödeyeceklerini net olarak bilmesini istiyoruz. Yeni bir ücret tarifemiz başlıyor. Tüketicinin ödeyeceği ücret sabit oranlar olarak dakikası 38 YKr olacak. Tüm yönlere aramalarda tek ücret, vergi de içinde.

Rakiplerimizin reklamlarına baktığımızda bazen fiyatların içinde KDV, ÖTV olmuyor. Bu tarifenin içinde her şey var. Küçük yazılarla saklanan ilave vergiler olmayacak. Biz bu 38 YKr ile sektörde meydan okuduğumuzu belirtmek istiyoruz."

'Lideri silkeleyeceğiz'

Vitai, "Telsim TR'den Vodafone TR'ye geçtik. Artık Vodafone Türkiye'de. Bugüne kadar tek bir operatör pazarın çoğunu eline geçirmişti. Biz birazcık bu lideri silkelemek amacıyla geldik" diye konuştu.

Geçen yılın son çeyreğine göre 2007'nin ilk 3 aylık döneminde 2 kat artışla 1 milyon net abone kazandıklarını, toplam 13.8 milyon aboneye ulaştıklarını kaydeden Vitai, müşteri memnuniyeti endeksi konusunda yapılan bağımsız araştırmaya göre şubat ayında müşterilerinin rakiplere göre artık kendilerinden daha memnun olduklarını da ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious