TEM otoyolunda zincirleme trafik kazası

  • Giriş : 01.10.2006 / 00:00:00

TEM otoyolunda 3 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 2'si ağır 4 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre kaza saat 16.00 sıralarında TEM Otoyolu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü gişelerine gelmeden önce meydana geldi. Selahattin Mungan idaresindeki 34 MGN 66 plakalı otomobil aniden yavaşlayınca, arkadan gelen Ivan Maliçov idaresindeki 34 UE 5719 plakalı jip ile Cevat Ünal idaresindeki otomobil duramayarak önündeki otomobillere çarptı. Olayın ardından kaza yerine çok sayıda ambulans çağrıldı. Durumu ağır olan Cevat Ünal ile Selahattin Mungan, olay yerine gelen ilk ambulanslarla Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. Selahattin Mungan'ın yanında bulunan eşi Şehnaz Mungan ile çocukları Berfin (5) ve Deniz(6) kazayı yara almadan atlattı.

Selahattin Mungan'ın ambulansa bindirilişi sırasında ise duygusal anlar yaşandı. Mungan'ın peşinden uzun süre gözyaşı döken eşi ve çocukları, daha sonra yakınlarının aracıyla Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne gitti.

Selahattin Mungan'ın eşi Şehnaz Mungan kazaya neden olduğunu ileri sürdüğü jip şoförü Ivan Maliçov'a tepki gösterdi. Mungan, Maliçov'a "Bu kazanın sorumlusu sensin, niye sürekli olarak üzerimize kırdın" diyerek bağırdı. Mungan olay yerindeki vatandaşlar tarafından sakinleştirilerek aracına bindirildi.

Öte yandan kazada yaralı sayısının fazla olması nedeniyle, olay yerine gelen ambulanslar yeterli olmadı. Cevat Ünal'ın eşi Kadriye Ünal ile aynı araçta bulunan Naciye Tuğlu, yaklaşık 40 dakika yerde yatarak ambulans bekledi. Ünal ve Tuğlu uzun süre bekledikten sonra olay yerine gelen ambulanslarla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderildi.

Kaza nedeniyle TEM Otoyolu Anadolu yakası istikametinde trafik akışı aksarken, araçların kaldırılmasının ardından trafik tekrar normale döndü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious