TEM tam 9 saat sonra açılabildi

TEM tam 9 saat sonra açılabildi.14156
  • Giriş : 25.12.2008 / 09:04:00

Bolu Dağı Tüneli, İstanbul-Ankara yönünde sabah saatlerinde tırların kayması sonucu kapanan yol kontrollü bir biçimde ulaşıma açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kayan birçok TIR'ın yolu kapatmasının ardından TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli İstanbul-Ankara yönü yaklaşık 9 saat ulaşıma kapandı.

Kapanan yolda çok sayıda araç yolda kaldı ve kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Kapanan yolun açılması için Karayolları ve trafik ekipleri aralıksız olarak güzergahta çalışmalarını sürdürüyorlar.

Etkili kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle araçlarında mahsur kalan vatandaşlar, soğuk hava nedeniyle ve araçlarının da yakıtlarının bitmemesi için araçlarını belli aralıklarla çalıştırmak zorunda kaldılar. Kimi vatandaşlar ısınmak için araçlarında bulunan battaniyelere sarıldı, kimiler iise yolcu otobüslerine binerek ısınmayı tercih etti.

Olay yerine gelen Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar ve Bolu Emniyet Müdürü Mehmet Yazıcı, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldılar ve yolun bir an önce açılması için ne gerekiyorsa yapılmasını istediler.

Kızılay Bolu Şubesi de yolda saatlerce mahsur kalan vatandaşlara kumanya dağıttı.

Trafik ekipleri, İstanbul-Ankara yönünde yolda kalan araçların kaldırılma çalışmalarının sürdüğünü ve ulaşımın en geç 2 saat içinde yolun tamamıyla açılmış olacağını söylediler.

Yolda kalan araçların bir kısmı Ankara-İstanbul yönüne yönlendiriliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*