TEM ulaşıma açıldı

  • Giriş : 29.07.2006 / 00:00:00

Sakarya'da LPG tankerindeki sızıntı nedeniyle kapatılan TEM Otoyolu'nda trafik 6,5 saat aradan sonra ulaşıma açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TEM Otoyolu'nun Hendek ilçesi yakınlarında Ankara yönünde gece 01:30 sularında meydana gelen ve 1 kişinin öldüğü 1 kişinin de yaralandığı Trafik Kazası sonrası alev alan ve daha sonra ilçe ve Sakarya'dan gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülen LPG tankerindeki gaz sızıntısı dolayısıyla trafik Ankara yönünde ulaşıma kapatıldı.

Uzun araç kuyruğunun oluştuğu TEM'de araçlar ters yönden kontrollü bir şekilde Akyazı gişelerinden çıkartılarak D-100 Karayolu'na yönlendirildi. Polis ekipleri sabahın erken saatlerine kadar TEM'de oluşan araç kuyruğunu eritmek için yoğun çaba sarfetti. Sabah saatlerinde

uzman kişilerin gaz sızıntısını gidermesinin ardından LPG tankeri güvenli bir şekilde kaza yerinden kaldırıldı. Dajha sonra TEM Otoyolu'nda trafik 6,5 saat aradan sonra tekrar ulaşıma açıldı.

Diğer taraftan yolun trafiğe açılmasından bir kaç saat sonra bölgede yüksek gerilim hatlarında meydana gelen arıza nedeniyle TEM Otoyolu'nun her iki şeridide 15 dakika süreyle ulaşıma kapatıldı.

Hendek ilçesinde meydana gelen kazada TIR çekicisi park halindeki LPG tankerine çarpmış, kaza sonrası TIR sürücüsü olay yerinde hayatını kaybetmişti. Yaralanan LPG tankerinin sürücüsü ise hastanede tedavi altına alınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious