Temayül'de İstanbul birincisi Üsküdar'dan

Temayül'de İstanbul birincisi Üsküdar'dan.20699
  • Giriş : 09.01.2009 / 17:47:00

AK Parti'de belediye başkan adaylarını belirlemek amacıyla geçtiğimiz hafta sonunda yapılan temayül yoklamasının sonuçları belli oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti'nin 29 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerdeki adaylarını belirlemek amacıyla İstanbul genelinde yapılan temayül yoklaması sonunda en yüksek oranda oyu Üsküdar Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Kara aldı. 318 teşkilat mensubunun 277'sinin oyunu alan Mustafa Kara yüzde 87'lik bir oranla İstanbul genelinde en yüksek oyu topladı. Mustafa Kara'yı, Esenyurt'ta yüzde 80,59 oy oranına sahip olan Necmi Kadıoğlu ve yüzde 69,30'luk oy oranı ile Şişli bölgesi aday adayı Emin Haberdar izledi.

İstanbul'da yapılan temayül yoklaması sonucu AK Parti ilçe teşkilatları arasında en yüksek oy oranının Başbakan Erdoğan'ın ikamet ettiği Üsküdar'dan çıkması dikkatlerden kaçmadı.

Temayül yoklamasında ortaya çıkan sonuçlar tek başına karar vermeye yeterli olmuyor. Burada ortaya çıkan sonuçlar Merkez Yürütme Kurulu'nda (MYK) ele alanıyor. Başbakan Erdoğan başkanlığında toplanan MYK, dün akşamdan itibaren aday adayları hakkında bölge milletvekillerinin görüşlerini alıyor. Bütün bu verilerden sonra adaylar Başbakan Erdoğan tarafından belirlenecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*