TEM'de kaza: 1 ölü, 17 yaralı

  • Giriş : 18.10.2006 / 00:00:00

TEM Otoyolu Tuzla mevkiinde, midibüs sürücüsü meydana gelen kazayı izlemeye dalınca başka bir araca çarptı. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 17 kişi de yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre kaza şöyle oldu: TEM Otoyolu Tuzla mevkiinde meydana gelen kazada 5 kişi yaralandı. Kazadan 4 saat sonra olay yerinden geçen bir yolcu midibüsünün şoförü de kazayı izlerken önünde giden araca çarptı. Çarpmanın etkisiyle yan yatan midibüste bulunan yolculardan Erdoğan Memiş yaşamını yitirdi.

TEM'de meydana gelen ilk kazada, HU-NZ 67 plakalı Mercedes marka otomobili ile İzmit'ten İstanbul istikametine gelen gurbetçi Murat Karakuş, direksiyon hakimiyetini kaybedince bariyerlere çarptı. İçinde 5 kişinin bulunduğu otomobil savrularak Denizli'den İstanbul'a kargo getiren Zülfikar Hamurcu'nun kullandığı 35 AU 4354 plakalı kamyonun altına girdi. Altına aldığı otomobille birlikte yaklaşık 100 metre sürüklenen kamyon ters istikamete dönerek durabildi.

Otomobilde bulunan Murat, Nazmiye, Mehmet, Selim ve Mustafa Karakuş hurdaya dönen otomobilden yaralı olarak çıkartılarak çevre hastanelere kaldırıldılar.

Bu kazadan yaklaşık 4 saat sonra bu defa, İzmit istikametinde kaza meydana geldi. Pendik'ten Gebze'ye yolcu taşıyan midibüs sürücüsü Mühendis Kaya, ilk kazanın meydana geldiği yerden geçerken kaza yapan araçları seyretmeye kalkınca önünde giden araca çarptı. Çarpmanın etkisiyle yan yatan midibüs bir süre sürüklendi. Midibüste bulunan yolculardan Erdoğan Memiş yaşamını yitirirken, çeşitli yerlerinden yaralanan 17 kişi ise, Pendik Devlet Hastanesi, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile bazı özel hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious