TEM'de ücretsiz geçiş D-100'ü rahatlattı

TEM'de ücretsiz geçiş D-100'ü rahatlattı.8534
  • Giriş : 21.02.2007 / 00:00:00

TEM İzmit geçişinin ücretsiz uygulaması başladı. Otobanın ücretsiz hale dönüştürülmesi, D-100 üzerindeki trafiği büyük oranda rahatlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları başlatılan D-100 İzmit Geçiş Projesi nedeniyle yaşanabilecek trafik yoğunluğunu önlemek amacıyla, TEM İzmit geçişinin ücretsiz uygulaması başladı. Otobanın ücretsiz hale dönüştürülmesi, D-100 üzerindeki trafiği büyük oranda rahatlattı.

Büyükşehir Belediyesi, D-100'ün trafiğini kesintisiz hale getirmek, deniz ile kentin arasındaki bölünmüşlüğe son vermek için başlattığı proje, büyük rahatlık meydana getirecek. Projenin bir parçası olan Adliye Köprüsü çalışmaları devam ederken, Sümer Karakolu Tünel Geçişi'nin başlaması ile birlikte, D-100'de daralma meydana geldi. Trafik tıkanmaması için SEKA sahil yolu, İstanbul'dan gelen araçlara alternatif güzergah olarak açıldı. Yaşanabilecek trafik yoğunluğuna çare amacıyla, TEM İzmit geçişinin de ücretsiz hale dönüştürüldü

D-100 üzerindeki çalışmalar nedeniyle belediyenin girişimi, Bakanlar Kurulu Kararı ve Cumhurbaşkanı'nın onayı ile, TEM İzmit geçişinin ücretsiz hale dönüştürülmesi, önceki gece yarısından itibaren başlatıldı. Karar gereği, otobanın Uzunçiftlik turnikeleri ile Körfez turnikeleri arasındaki bölümü bütün araçlara ücretsiz hale getirildi. Uzunçiftlik, Kandıra, Kuruçeşme ve Körfez turnikelerinden giriş yapan araç sürücüleri mutlaka kart almak zorunda. Kart almayan sürücülerden ücret tahsil edilecek.

Araç sürücülerini uyarmak amacıyla hem Ulaşım Daire Başkanlığı, hem de Karayolları Genel Müdürlüğü turnikelere uyarıcı levhalar koydu. TEM'in ücretsiz trafik akışına açılması ile birlikte Uzunçiftlik ile Körfez arasındaki bölgeyi kullanacak araçlar bu yola yönelmeye başladı. Araçların TEM'e yönelmesi ile birlikte D-100 üzerindeki trafik büyük oranda rahatladı. Ücretsiz geçiş süresi, D-100 üzerinde yapılacak çalışmaların sona ermesi ile birlikte kaldırılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious