Temel Kotil: Star Alliance tarihi bir karar

Temel Kotil: Star Alliance tarihi bir karar.8249
  • Giriş : 30.03.2008 / 17:06:00

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, dünyanın en büyük global havayolu ittifakı Star Alliance'a katılımın kurumun tarihinde alınan en önemli karar olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Hava Yolları, 1 Nisan'da yapılacak anlaşmayla dünyanın en büyük havayolu birliği olan Star Alliance'ın 20. üyesi olacak. Konuyla ilgili Atatürk Havalimanı apronunda bir toplantı düzenleyen Temel Kotil, basın mensuplarına Star Alliance ve THY ortak amblemli uçağı tanıttı. Ortaklıkla ilgili basın mensuplarına bilgi de veren Kotil, Star Alliance ile 2006 Aralık ayında alınan ittifak kararının THY tarihindeki en önemli karar olduğunu ifade etti. Gerçekleşecek ittifak ile Star Alliance'ın 20. üyesi olacaklarını belirten Kotil, "Nasipse 1 Nisan Salı günü Star Airlines'a girişi tamamlamış olacağız. Bu aslında Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) girişi gibi yorumlanıyor ama biz dünya birliğine girmiş olacağız" dedi.

THY yolcularının Star Alliance'ın hizmet verdiği tüm noktalara uçma imkânı olacağının altını çizen Kotil, "Miles and Smiles ve Elit kartı olan yolcularımız bine yakın noktadan hizmet alabilecek. Biletlerde de en esnek fiyat ve uygun fiyatla uçuş gerçekleştirecek" müjdesini verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious