TEM'in bir bölümünde ücretsiz geçiş

TEM'in bir bölümünde ücretsiz geçiş.8534
  • Giriş : 20.02.2007 / 00:00:00

TEM Otoyolu'nun Körfez ilçesi ile Uzunçiftlik beldesi arasındaki bölümünde ücretsiz geçiş bu gece yarısından itibaren başlatılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Selami Aydın, kent merkezindeki trafik yoğunluğunun azaltılması amacıyla Bakanlar Kurulu kararı gereği TEM Otoyolu'nun Körfez ilçesi turnikeleri ile Uzunçiftlik beldesi arasındaki bölümünde ücretsiz geçiş uygulamasına başlanacağını açıkladı.

Aydın, “Körfez turnikelerinden giren araçların sürücüleri, Kandıra ya da Uzunçiftlik turnikelerinden çıkışta, aynı şekilde karşı yönden gelenler de Körfez turnikelerinden çıkışta ücret ödemeyecek. Otomatik geçiş sistemi veya kartlı geçiş sistemine dahil olanlar söz konusu güzergahta eskisi gibi kartlarını okutacaklar, ancak ücret ödemeyecekler. 15 gün süreyle görevliler olası aksaklıklara karşı turnikelerde görev yapacaklar'' dedi.

Kuruçeşme turnikelerinin kapsam dışı tutulduğunu, bu turnikelerden giriş-çıkış yapan sürücülerin ücret ödeyeceklerini de anımsatan Aydın, uygulamanın başlamasıyla ulaşımda belli bir rahatlamanın olacağını vurguladı.

Aydın, TEM Otoyolu'nun Körfez ilçesi turnikeleri ile Uzunçiftlik beldesi arasındaki bölümünün, Bakanlar Kurulu kararıyla bir yıl süreyle ücretsiz olacağını, ancak daha sonra bu sürenin uzatılabileceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious