Temizlikçi faciayı önledi

  • Giriş : 02.10.2007 / 14:15:00

Temizlik iTemizlik işçisi Mustafa ÖZŞEFİK'in görev aşkı İzmir'de otobüs durağındaki faciayı önledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmir'in Şirinyer semtindeki bir alışveriş mağazası önünde meydana gelen ve 2 kişinin yaralandığı ilk patlamanın görgü tanığı, temizlik işçisinin çöp bidonunu mağaza önüne doğru sürüklediğini, bombanın otobüs durağında patlaması halinde o sırada durakta bekleyen çok sayıda öğrenci olduğunu öne sürdü.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir görgü tanığı, temizlik işçisinin otobüs durağının önünü süpürdüğünü ve plastik çöp bidonunu yanında sürükleyerek mağazanın önüne doğru gittiğini belirterek, ''Bu sırada patlama oldu. Önce otobüsün lastiğinin patladığını sandık. Ama dönüp bakınca temizlik işçisini yerde yatarken gördüm ve sanırım kolu kopmuştu. Eğer durakta patlasaydı orada çok talebe vardı'' diye konuştu.

Diğer görgü tanığı da patlamanın olduğu sırada takside bulunduğunu, patlama sesiyle aracın da sallandığını kaydederek, yerde kolu kopmuş bir kişiyi gördüklerini anlattı.

-YARALILARIN DURUMU-

Ege Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi Servisine kaldırılan temizlik işçisi Mustafa Özşefik'in ameliyata alındığı belirtildi.

Hastane yetkilileri, Özşefik'in kolunun kopan bölümünün yerine dikilemediğini, ayrıca bacaklarında da ciddi yaralar bulunduğunu belirtti.

Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan diğer yaralı Metin Fayat'ın da bacağında kırıklar bulunduğu, tedavisinin sürdüğü ifade edildi.

-PATLAYICININ TÜRÜ-

Patlamanın meydana geldiği yerin yakınında bulunan bir simit büfesinin camları kırıldı. Patlamadan sonra olay yerine sevk edilen uzman ekipler, bölgeyi güvenlik kordonuyla çevirdikten sonra büyük bir titizlikle geniş bir alanda patlayıcıya ait parçalar topladı.

Emniyet yetkilileri, ilk belirlemelere göre, patlayıcının A4 ya da C4 olduğunu tahmin ettiklerini, ancak miktarının fazla olmadığını belirtti.

Patlamanın kaldırımın caddeye yakın olan kısmında olması, çevrede yakın bina bulunmamasının, maddi hasarın boyutlarının büyümesini engellediği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious