Temmuzda caz yağmuru var

Temmuzda caz yağmuru var.14442
  • Giriş : 06.05.2009 / 18:31:00

Müzikseverler bilir ki temmuz İstanbul'da caz zamanı demektir. Mayıs ayı ise merak demektir. Çünkü bu ay Caz Festivali'nin programı açıklanır.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 16. kez düzenlenen Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nde bu yıl da dev isimlerin konserleri var. Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenen ve 2-15 Temmuz arasında gerçekleşecek festivalin programı, The Marmara Esma Sultan'da tanıtıldı.

İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, ekonomik krize rağmen yapılan bu yılki festivalin kendileri için daha anlamlı olduğunu söyledi. Festival direktörü Pelin Opcin de programı açıkladı. Serkan Çakıt Band'ın verdiği konserle renklenen toplantı festivalin iyi geçeceğine dair ilk sinyali verdi.

Festivalin en büyük sürprizi SMV. Grup, 8 Temmuz akşamı saat 21.00'de Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde yazın en dikkat çekecek konserlerinden birine imza atacak. İki yıl önce caz tutkunlarını kendine hayran bırakan Joe Sample ve Randy Crawford, 13 Temmuz Pazartesi akşamı yeniden karşımızda olacak. George Benson ise 27 Temmuz'da Nat King Cole'un şarkılarını seslendirecek. Melody Gardot, Maraca's Otra Vision merakla beklenen diğer isimler. Gelenekselleşen 'Ustalarla Buluşmalar' serisinde üç dev isim bir araya gelecek. Azerbaycan'ın dünyaca ünlü sesi Alim Qasimov, Erkan Oğur ve kemençe üstadı Derya Türkan, 10 Temmuz Pazartesi gecesi seyirci karşısına çıkacak. Uluslararası İstanbul Caz Festivali Yaşamboyu Başarı Ödülü, bu yıl besteci, eleştirmen ve yazar İlhan Mimaroğlu'na veriliyor. Konserlere Cemil Topuzlu, The Marmara Esma Sultan, Aya İrini Müzesi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, İstanbul Modern, Nardis Jazz Club ve İstinyePark ev sahipliği yapacak. Festival'in gelenekselleşen etkinliği Caz Vapuru'na Balkan müzikleriyle renklenecek olan Balkan Vapuru da eklendi. "Sokak Konserleri" caz coşkusunu İstanbul sokaklarına taşımaya devam edecek. İstanbul Caz Festivali'nin biletleri, 9 Mayıs'tan itibaren Biletix ile İKSV merkezinden satışa sunulacak.

Zaman

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*