Temmuz'da çok okunan kitaplar

Temmuz'da çok okunan kitaplar.20500
  • Giriş : 01.08.2008 / 09:45:00

Gündemi de sıcak olan Temmuz'da çok okunan kitaplar hangileri oldu?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genelde tatil ve dinlenme dönemi olan Temmuz ayında çok okunan kitaplarda ilk sırayı Maeve Binchy'nin son romanı Leylak Zamanı aldı.

“Bildiğiniz düşündüğünüz her şey yanlış” diyen John Lloyd ve John Mitchinson Cahillikler Kitabı ile ezberleri bozarak listede ikinci sıraya yerleşti.

Yaşar Nuri Öztürk'ün Allah İle Aldatmak kitabı listenin üçüncü sırasına gerileyerek, çok okunanlar içinde kalma çabasını sürdürüyor.

1- Leylak Zamanı - Maeve Binchy – Doğan Kitap

Konusu: Her Cuma akşamı leylak rengi bir minibüs, içinde yedi yolcusuyla Dublin'den üç saat uzaktaki taşra kasabası Rathdoon'a doğru yola çıkar. Minibüsün hiç değişmeyen yedi yolcusundan her birinin diğerlerinin bilmediği gizli bir hikayesi, zorunlu bir yolculuk nedeni vardır. Paylaşılmayı bekleyen sırlar ve hikayeler.

2- Cahillikler Kitabı - John Lloyd – John Mitchinson – NTV Yayınları

Konusu: Siz hâlâ iki tane burun deliğimiz olduğunu, Dünya'nın tek bir uydusunun bulunduğunu, beş duyumuz olduğunu, suyun renksiz olduğunu, Amerika'nın adının Amerigo Vespucci'den geldiğini ya da 36 Osmanlı padişahı olduğunu düşünüyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.

3- Allah İle Aldatmak - Yaşar Nuri Öztürk - Yeni Boyut

Konusu: Allah ile aldatmak; dini; çıkar, koltuk, baskı, egemenlik aracı yapan bir sanayi koludur. İşin esası bakımından ne dini vardır ne de imanı. Onun dini-imanı, Tanrısı, ibadeti hep çıkarı ve hesabıdır.

4- Kadından Kentler - Murathan Mungan - Metis Kitap

Konusu: Kadından Kentler, Murathan Mungan'ın 16 kentte geçen 16 hikâyeden oluşan yeni kitabı. İçinde İzmir, Adana, Trabzon, Bursa, Amasya, Ankara, Samsun, Sinop, Afyon/Denizli, Kırşehir, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Gümüşhane, Mersin, Istanbul gibi kentlerde geçen on altı öykü yer alıyor.

5- Kod Adı Darbe – Zihni Çakır – Neden Kitap

Konusu: Türk demokrasi tarihinde yaşanan kesintiler, kimi zaman fiili müdahale kimi zaman da sanal darbe girişimleriyle kendini gösterdi. Siyasi ve ekonomik tarih incelemelerinde bu kesintilerin arka planları net olarak algılanamadığından, bu girişimlere zemin hazırlayan gizli yapılanmalarla mücadele yolları da geliştirilemedi.

6- Olasılıksız – Adam Fawer – April Yayıncılık

Konusu: Şans nedir gerçekten? İçinizde bütün parayı kırmızıya yatırmanız gerektiğini söyleyen bir his var. Bu his bir öngörü müdür? Yoksa daha fazlası mı? Eğer siz de kontrolün kimde olduğunu merak ediyorsanız, 'Olasılıksız' tam size göre bir roman..

7- Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır - John Izzo - Pegasus Yayıncılık

Konusu: Mutlu bir hayatı yaşamanın sırrını bilmek istiyorsanız, bunu mutlu olmayı başarabilmiş insanlardan öğrenin. Çoğunlukla yayınlanan televizyon programına dayanan bu kitap, kalıcı mutluluğu elde etmek için okuyucuyu içten ve samimi bir yolculuğa çıkarmaktadır.

8- Allah'sız Müslümanlık – Ömer Lütfü Mete – Profil Yayınları

Konusu: Müslümanlık, kişi için huzur ve mutluluk sağlayan bir tercih değil de, “Ürkütücü bir Tanrı'nın koyduğu külfetler bütünü” şeklinde yaşanırsa bu, gerçek bir dinin hedefleyebileceği durum olamaz.

9- Son Konuşma – Randy Pausch - Butik

Konusu: Pankreas kanseri, 3 ay ömür biçilen dünyaca ünlü bir bilim adamı; Ama her şeyden önce 1,2 ve 5 yaşlarında üç tane çocuğu olan ve onlardan -hele de şimdi-hiç ayrılmak istemeyen son derece duygusal bir baba; Gelecek yirmi senede çocuklarına öğreteceklerini, günün birinde onların sahiline vuracak bir şişeye sığdırmaya çalışıyor.

10- Empati - Adam Fawer - April

Konusu: Olasılıksız'ın yazarı Adam Fawer'ın yeni kitabı Sadece 'isteklerinizin' tümüyle sizin kontrolünüzde olmadığı gerçeği üzerine kafanızı çok fazla yormamaya çalışın. Edebiyat, bilim ve felsefe ruhunuza akacak, okudukça bağlanacak, bağlandıkça okuyacaksınız...

11- Pegasus Sırrı - Greegg Loomis – Pegasus Yayınları

Konusu: Birisi bir sırrı ne kadar süre saklayabilir? Peki ya eğer bu sır batı uygarlığının 2000 yıllık temel taşlarını yok edebilecek kadar önemli bir sır ise? Gregg Loomis tarafından yazılan bu kitapta işte böylesine nefes kesici bir olayın peşinden gidilmektedir.

12- Bitkisel Sağlık Rehberi - Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu - Saraçoğlu Danışmanlık

Konusu: Özellikle hemen hemen her gün mutfağınızda kullandığınız sebzelerin şimdiye kadar hiç bilmediğiniz yepyeni şifa veren yönlerini tanıyacaksınız. Bütün bunların dışında tanıdığınız veya adını duyduğunuz bir çok şifalı bitkilerinde yine yepyeni yönlerini tanıyacaksınız.

13- Ağrının Derinliği – Ece Temelkuran - Everest

Konusu: Bu kitap ne sadece Ermenilere ne de sadece Türkleredir. “Ağrı'nın Derinliği,” evsiz kalmanın, evinden uzak düşmenin acısını bilen, tahmin edebilen herkese yazılmıştır.

14- Suskunlar – İhsan Oktay Anar – İletişim Yayınları

Konusu: Hayat kadar gerçek, düş kadar inanılmaz bu dünyanın tüm kahramanlarının seslerini duyacak, nefeslerini hissedeceksiniz. Çünkü Suskunlar, sessizliğin olduğu kadar, seslerin ve sözlerin, yani musikînin romanıdır.

15- Uçurtma Avcısı - Khaled Hosseini - Everest Yayınları

Konusu: Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*