TEMSA kamyon için 'niyetlendi'

TEMSA kamyon için 'niyetlendi'.5442
  • Giriş : 21.10.2008 / 21:10:00

Temsa Global, iş ortağı Mitsubishi Fuso Truck and Bus Company ile yeni kamyon modelleri üretmek için niyet beyanı anlaşması imzaladığını duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Temsa Global A.Ş'den yapılan yazılı açıklamada, şirketin Ağustos ayında açtığı Adapazarı fabrikasını kamyon üssü yapma hedefiyle Mitsubishi Fuso Truck and Bus Company (MFTBC) ile işbirliğini güçlendirdiği bildirildi.

1984 yılından bu yana lisans ve distribütörlük anlaşmasını sürdüren iki iş ortağının, 2011 sonrasında Adapazarı fabrikasında üretilecek yeni hafif kamyon modellerinde işbirliği yapmak üzere niyet beyanı anlaşması imzaladığı kaydedildi.

Açıklamada, MFTBC Üst Yöneticisi (CEO) Harald Boelstler ve Temsa Global Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Buldurgan'ın imzaladığı anlaşmanın, yeni pazarların ihtiyaçları için farklı modeller geliştirme ve Adapazarı fabrikasını Türkiye ve Orta Asya pazarları için üretim ve ikmal üssü yapma yolunda önemli bir adım olduğu vurgulandı.

Temsa Global'in Adapazarı fabrikasında ürettiği Mitsubishi Fuso Canter hafif kamyonlarda Türkiye "pazar liderliğini" sürdürdüğü ve şirketin, Türkiye pazarındaki başarısını Orta Asya'ya da yaymak için kamyonları İpek Yolu olarak bilinen rotadaki ülkelere de pazarlayacağı ifade edildi.

Mitsubishi Fuso'nun Azerbaycan, Gürcistan ve Kazakistan distribütörlüklerini almış olan Temsa Global'in, Özbekistan, Türkmenistan ve Kırgızistan için de Mitsubishi Fuso Truck and Bus Company ile görüşmeyi sürdürdüğü belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*