Temsilciler ayakta uyumuş!

Temsilciler ayakta uyumuş!.14342
  • Giriş : 08.05.2008 / 09:50:00

Adana’da oynanan Bursaspor maçında çıkan olaylar nedeniyle Disiplin Kurulu’na sevk edilen Beşiktaş Kulubü, PFDK’dan (Profesyonel Disiplin Kurulu) gelen raporla şaşkına döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ligin 32. haftasında oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçının iki temsilcisi Hasan Üsküplü ile Akın Kılavuz, Bursaspor’da forma giyen iki oyuncuyu Beşiktaş futbolcusu diye tanımlayarak siyah beyazlı kulübün cezalandırılmasını istedi.

PFDK’dan Beşiktaş Kulübü’ne gönderilen ve yönetimini ayağa kaldıran rapor aynen şöyle;
"27.04.2008 tarihinde Adana 5 Ocak Stadı’nda oynanan Beşiktaş A.Ş.-Bursaspor Süper Lig Futbol müsabakasında; müsabakanın 16. dakikasında taraftarlarınızın rakip takım taraftarlarına karşı saldırıda bulununca 25-30 kişilik Bursaspor taraftarı iki tribün arasındaki alanın geçişini sağlayan kapının önünde sıkıştırdıkları, müsabakanın 2. yarısının başlamasından hemen önce kapalı tribünün sağında bulunan taraftarlarınızın olduğu bölümden 1 no’lu yardımcı hakemin bulunduğu taraftaki yedek kulübesini kullanan ve yedek kulübesine girmekte olan Bursasporlu yedek oyunculara yönelik 1 adet içi su dolu pet bardak su atıldığı, kulübeye çarptığı, maçın başlamasına 25 dakika kala sporcular ısınırken 7-8 yaşlarında üzerinde Adana Demirspor forması olan akredite edilmemiş bir erkek çocuğu, menajeriniz Sinan Engin tarafından tarafların bulunduğu kapalı sol taraftan oyun alanına alınarak bu çocuğun sahanın ortasına gelip el kol hareketi ile tüm stada izinsiz olarak toplam 3 dakika süre ile Beşiktaş lehine tezahürat yaptırıldığı, kulübünüzde görevli malzeme yardımcıları, saha içine girişleri akredite olmamış Ünal Akkaya ve Yılmaz Özen’in tüm uyarılara rağmen saha içinde tribünlerin ön tarafında maçı sonuna kadar seyrettikleri, takımınızda kadro dışı bulunan Mustafa Sert ve Eser isimli futbolcularınızın tüm uyarılara rağmen saha içinde tribünlerin ön tarafında maçı sonuna kadar seyrettikleri, maçın sonunda top toplayıcılar, basın mensupları ve kulübünüz yönetici kadrosunun oyun alanına girdiği müsabaka temsilcisinin raporunda belirtilmiştir.

Konu ile ilgili olarak, savunmanızı 3 gün içinde kurulumuza göndermenizi, aksi taktirde savunma hakkından vazgeçmiş sayılacağınızı bilgilerinize sunarız.
Saygılarımla
Av. Esin Şahin
PFDK Koordinatörü"

Rapor yanlışlarla dolu

2008/969 sayı numarası ile siyah beyazlı kulübe gönderilen ve Beşiktaş’ı şaşkına çeviren rapor yanlışlarla dolu.

Öncelikle Beşiktaş Kulübü’nde "Malzeme yardımcıları" diye tanımlanan Ünal Akkaya adında biri çalışmıyor. Beşiktaş Futbol Takımı’nda Ünal Akkoyun isimli bir çalışan var. Ama bu çalışanın görevi masör.

İkincisi ve daha vahimi ise temsilcilerin, "Beşiktaşlı" diye tanımladığı Mustafa Sert ve Eser isimli oyuncular.

İki takımda da yani, ne Bursaspor’da, ne de Beşiktaş’ta Mustafa Sert isimli bir oyuncu bulunmuyor. Mustafa Sert isimli oyuncu Malatyaspor’da forma giyiyor. Stoper olarak görev yapıyor ve Malatyaspor ile sözleşmesi 31 Mayıs 2009 tarihinde bitiyor. Dolayısıyla Beşiktaş-Bursaspor maçında Mustafa Sert’in forma giymesi mümkün görünmüyor.

Beşiktaşlı değil Bursasporlu

O maçta kadro dışı görünen Mustafa Sarp isimli bir oyuncu var. Ama o oyuncu da Beşiktaş’ın değil, Bursaspor’un sözleşmeli futbolcusu. Geçtiğimiz yıl Kayseri Erciyesspor’dan, Bursaspor’a transfer edilen Mustafa Sarp orta sahada oynuyor ve sözleşmesi 31 Mayıs 2009 tarihinde bitiyor. Temsilcilerin "Beşiktaşlı Eser" diye tarif ettikleri oyuncu da Beşiktaş’ta oynamıyor. Eser Yağmur isimli futbolcu da Bursasporlu. Beşiktaş alt yapısından yetişen 25 yaşındaki Eser, 2 yıldan bu yana Bursaspor’da oynuyor. 25 yaşındaki forvetin sözleşmesi 31 Mayıs’ta bitiyor.

Ertunç Soğancıoğlu: Bunun adı çifte standarttır

BEŞİKTAŞ Asbaşkanı Ertunç Soğancıoğlu, Hürriyet’e yaptığı açıklamada, "Disiplin Kurulu da, temsilciler de, federasyon da çifte standart uyguluyor" dedi. Galatasaray-Fenerbahçe maçında çıkan olaylar ve edilen küfürler için sarı kırmızılı kulübe 13 bin YTL ceza verildiğini hatırlatan Soğancıoğlu, "Oysa aynı nedenlerden dolayı Beşiktaş’ın sahasını kapattılar, seyircisiz oynattılar. Bunun adı çifte standarttır. Bu ülkede kurallar Beşiktaş’a ayrı, G.Saray ya da F.Bahçe’ye ayrı uygulanamaz. Galatasaray-Fenerbahçe maçında G.Saraylı ve F.Bahçeli taraftarların küfürleri var. İki takımın da cezalandırılması gerekir. Çünkü aynı nedenlerden dolayı bizim sahamızı kapattılar, seyircisiz oynattılar. Beşiktaş olarak biz o maçlarda küfürün önlenmesi için elimizden geleni yaptık, tıpkı G.Saray gibi. Anonssa, anons ettik, el ilanı ise el ilanı dağıttık. Oyuncularımız da, yöneticilerimiz de taraftarı sakinleştirmek için elinden geleni yaptı. Tüm bunları G.Saray için hafifletici neden görenler, iş Beşiktaş’a gelince aslan kesilip çifte standartı uyguluyorlar. Bunun en güzel örneği de son gönderdikleri rapordur. Beşiktaşlı bile olmayan Bursasporlu oyuncularla, İl Güvenlik Kurulu’nun kararına rağmen yasağı delen ve stada giren Bursa seyircisinin bile hesabı bize soruluyor" diye konuştu.

Ömer BEDÜK: Böyle komik rapor görmedim

BEŞİKTAŞ’ın, savunmasını PFDK’ya gönderdiğini belirten siyah beyazlı kulübün hukuk müşaviri Ömer Bedük, Bursaspor maçıyla ilgili raporu "Komik" diye niteledi. Taraftarı küfürden uzak tutmak için yaptıkları anonsa bile ceza yediklerini söyleyen Bedük, "Anons sistemini tek taraflı kullandınız" diye para cezası kestiler. Bu kadar yıllık hukukçuyum. İlk kez başka bir takımın oyuncusunun hesabının başka bir takıma sorulduğunu görüyorum" dedi.

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious