Temsilcimizin 'Devlet Bahçeli'yi ziyareti ve analizi'

Temsilcimizin 'Devlet Bahçeli'yi ziyareti ve analizi'.8490
  • Giriş : 28.09.2007 / 16:25:00
  • Güncelleme : 28.09.2007 / 16:36:12

Aktüel Yayın Grubu Ankara Temsilcimiz İrfan Karabulut, MHP lideri Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ÖZEL HABER - Devlet Bahçeli’nin duvarında Türk bayrağı asılı olan ve masasının üzerindeki 10’larca dosyayla dikkat çeken odasında Bahçeli’yi analiz etme imkânı bulan temsilcimiz Karabulut görüşmeden oldukça memnun ayrıldı.

 

Aktüel Yayın Grubu’nun siyasi parti liderlerini ziyaretleri kapsamında gerçekleştirilen ziyarette Devlet Bahçeli kendisine yönelik eleştirilere de cevap verdi.

 

“Bahçeli’nin odası sanılanın aksine duru ve huzur bir ortam” diyen Karabulut, gözüne çarpan ilk manzaranın sadelik içerdiğinin altını çiziyor.

 

MHP liderinin devlet geleneğini iyi bilen ve koyduğu kurallardan taviz vermeden bu geleneği sürdüren birisi olduğunu vurgulayan temsilcimiz, Bahçeli’nin odasından ayrılırken kendilerine anlattıklarını “son yüz yılın özeti” olarak değerlendiriyor.

 

“Gençler Türk siyasetine sahip çıkın. Genç nüfusumuzda ülkemizin siyaseti de gençleşmeli. Ülkemiz zor günlerinde hep beraber el ele vermeliyiz” diye gençlere bir çağrıda bulunan Devlet Bahçeli, uzlaşmacı ve devletçi geleneğin izlerini taşıyan açıklamalar da yaptı.

 

Seçim öncesinde bazı kesimlerin “Genel başkan MHP’ye hâkim değil” iddialarını eleştiren Bahçeli, Ankara Temsilcimize şunları söyledi: “Bana diyorlar ki AKP’li birinin önünü açarak Cumhurbaşkanı yaptın. Ya ne yapacaktım? Ülkemi kaosa sürükleme hakkını kim elinde bulunduruyor. Milletin iradesine ipotek düşüncesini ben terbiyesizlik olarak addederim.”

 

22 Temmuz seçimleri öncesi önemli araştırmalar yaptığını belirten Bahçeli, çekmecesinden çıkardığı dosyaları temsilcimize uzatarak; “Bakın, elimdeki listede bize müracaat ederek, aday adaylığı başvurusunda bulunmuş 2700 kişi hakkında daha onların haberi olmadan yaptırdığım kamuoyu araştırmaları ve anketler var.” dedi.

 

Hedeflerinin 2023’ü kapsadığını söyleyen Bahçeli, Haber Aktüel’e de başarılar dileyerek herkesi sağduyuya davet etti.

 

HABER AKTÜEL

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious