Teog cevap anahtarı - Teog cevapları - Teog soruları açıklandı mı?

Teog cevap anahtarı - Teog cevapları - Teog soruları açıklandı mı?.21799
28.11.2013 / 21:14:09

MEB'in yaptığı Teog sınavının soruları ve cevap anahtarı meb.gov.tr'den açıklanacak. Teog cevapları aynı zamanda Haber Aktüel'de olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Teog sınav soruları henüz açıklanmadı. Açıklandığında sitemizden ulaşabilirsiniz...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilk kez uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'nda (TEOG) öğrenciler ter döktü. Bazı öğrenciler sınavı zor bulurken bazı öğrenciler ise sınavın zor geçtiğini savundu.

Öğrenciler başlıca şikayetlerinden biri ise okulda sınıfların kalabalık olmasından dolayı sağlıklı ders alamadıkları yönünde oldu. Öğretmenin sesini duyamadıklarını anlatan öğrenciler, böylece sınavda zorlandıklarını aktardı.Öğrencilerden Bünyamin Taşkan ise, din kültürü öğretmenlerinin bir ay geç geldiğini bu yüzden bazı dersleri anlamadıklarını kaydetti.

Öte yandan Anadolu, Fen, Anadolu İmamHatip, Özel Liseler gibi liselere geçişte kullanılacak merkezi sınavların ilki başladı. Erzincan’da sınava giren 3 bin 571 sekizinci sınıf öğrencisi, ilk gün Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınav oldu. Sınavda zorlanmadıklarını belirten öğrenciler, heyecan harici başka bir problem yaşamadıklarını belirtirken, dershanelerin kendilerine sınavda katkıları olduğunu söyledi.

Erzincan’da sınava giren 3 bin 571 sekizinci sınıf öğrencisi, ilk gün Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınav oldu. Öğrenciler sınavda ter dökerken, veliler de onları dışarıda yalnız bırakmadı.Milli Eğitim Bakanlığı'nın, Seviye Belirleme Sınavı’nı kaldırmasının ardından, bu yıl ilki düzenlenen merkezi sınav sisteminde sekizinci sınıf öğrencileri 3 dersten ilk sınavlarını oldu. 40’ar dakika süren sınavlarda öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği müfredata uygun 20’şer soru yöneltildi. Öğrenciler sınavlarının başarılı geçtiğini söylerken, her sınavda olduğu gibi bu sınavda da bazı veliler öğrencilerini okul bahçesinde bekledi. Her sınav arasında yarım saat teneffüsün olduğu sistemde, öğrenciler cuma günü de Fen ve Teknoloji, Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil’den sınav olacak. Sınavlar, 2. yarıyılda 28-29 Nisan 2014'te yapılacak. Mazeretli katılamayanlar 14-15 Aralık 2013'te sınavlara girecek. Her öğrenci için ayrı kitapçığın dağıtıldığı sınavlardan elde edilen puanların yüzde 70’i ile daha önceki yıllardaki başarının yüzde 30'u değerlendirmeye alınacak. Öğrencilerin aldıkları puanlara göre hangi liseye gidecekleri yaz döneminde belirlenecek. Sınava giren öğrenciler sınav sonrasında bir çok sorunun kolay olduğunu söylerken, dershanelerin sınavda kendilerine büyük katkıları olduğunu ve dershanelerin kapatılması gerektiğini söylediler. Öğrenciler, “Dershaneler kapatılırsa bizden sonra sınava girecek arkadaşlarımız zorlanacak. Okulda görmediğimiz bazı konular vardı. Dershanede bir sürü konu işledik. Dershanelerin sınavda bize çok katkısı oldu. Bence kapatılmamalı, gelecek sınava girecek arkadaşlarımız için üzülüyoruz. Okulda anlayamadığım konuları dershanede anlıyoruz. Seneye sınava girecek arkadaşlarımızın sınava hazırlanması zor olur. Sonuçta yarar için gidiyoruz dershaneye. Okulda anlayamadığım konuyu dershanede anlıyorum. Çözemediğim soruları orada öğretmenlerimle çözüyorum. Haberlerde dershanelerin kapatılmasının öğrencilerin aileleri ile daha fazla vakit geçirmeleri için olduğunu söylüyorlar. O zaman sınavları kaldırsınlar biz de dershaneye gitmeyelim.” şeklinde konuştular. Öğrenciler; cuma günü de Fen ve Teknoloji, Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil’den sınav olacak. Sınav sonuçlarının ocak ayı içinde açıklanması planlanıyor. 

Bu arada Dershaneleri kapatma kararı Ankara’nın Polatlı ilçesinde faaliyet gösteren dershane sahiplerini de endişelendirdi. İlçede bulunan Uğur, Işın Yaman ve Maltepe dershaneleri, kurumlarının kapatılma kararını eleştirdi. Uğur Dershanesi Polatlı Şube Müdürü Mezaim Kiraz, dershanelerin fiilen kapatılması durumunda, sınavlar olduğu için ertesi gün iki katı dershane ile karşı karşıya kalınacağını ifade etti. Kiraz, dershaneler kapatıldığı takdirde binlerce kişinin mağdur olacağını da belirtti.

Ankara’ya 70 kilometrede uzaklıkta olan Polatlı’da halen matematik, fizik öğretmenleri açığı olduğunu dile getiren Mezaim Kiraz, şunları söyledi: “Gıda mühendisleri ve başka alanlardaki öğretmenler dersleri doldurmak amacıyla derslere alınıyor. Tabi bunların çocuklara verebileceği fazla bir şey yok. Bir de bunu Türkiye geneline yaydığınız zaman... Daha yeni okulunu bitiren stajyer öğretmenleri siz ÖSS için 12. sınıfların dersine veya 8. sınıfların dersine sokarsanız bu ihtiyaç ortadan kalkmaz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*